Gündem

Hasta İle Hekim Arasındaki Şiddet İddiası Hakkında İnceleme Başlatıldı

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü, Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hasta ve hekim arasında yaşandığı iddia edilen şiddet olayıyla ilgili bir soruşturmanın başlatıldığını açıkladı.

İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, yaptığı açıklamada, şiddetin toplumsal olarak kabul edilemeyeceğini ifade etti. Doktor ile hasta arasında çok mahrem ve özel bir alan bulunduğunu, bunu ayırmak gerektiğini vurgulayan Memişoğlu, Türkiye’nin sağlık çalışanları anlamında gerçekten çok şanslı ve özverili bir toplum olduğunu, bunu Kovid-19 salgınında dünyaya gösterdiklerini açıkladı.

Prof. Dr. Memişoğlu, sağlık çalışanının topluma, toplumun sağlık çalışanına saygısını kaybettirmemek gerektiğinin altını çizerek şunları aktardı: “Çünkü çok hassas bir alan. Tabii üzücü olaylar, bizler şiddetin ne hasta ne çalışan ne toplumsal anlamda hiçbir türlüsünün olmasını kabullenemeyiz. Biz sağlıkçılar hastayı iyi yapmak, tedavi etmek için çabalıyoruz. O nedenle bu tür olayların olmasını arzu etmiyoruz. Hem doktor hem hasta aynı taraftayız. Araştıracağız, sonucunda da kamuoyunu bilgilendiririz.” (Kaynak: AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu