Sendika

Hasan Çalık Devlet Hastanesinde Sağlık-Sen Temsilcisinden Sendikal Faaliyetleri Engelleme Girişimi!

Malatya Yeşilyurt Hasan Çalık Devlet Hastanesinde sendikal faaliyetlerini yürütmek üzere giden Genç Sağlık Sendikası temsilcisi, Sağlık-Sen temsilcisinin engeline maruz kaldı.

TCK Madde 118 ile de belirtildiği gibi; “Bir kimseye karşı bir sendikaya üye olmaya veya olmamaya, sendikanın faaliyetlerine katılmaya veya katılmamaya, sendikadan veya sendika yönetimindeki görevinden ayrılmaya zorlamak amacıyla, cebir veya tehdit kullanan kişi, altı aydan iki yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.” kanunu çerçevesinde korunan sendikal hakların kullanılmasını engellemenin cezai yaptırımı olmasına rağmen Genç Sağlık Sendikası temsilcisinin faaliyetlerinde zorluk çıkartan ve üye almasını engellemeye çalıştığı iddia edilen poliklinik sorumlusu Sağlık-Sen temsilcisi hemşire Songül Çakmak’ın davranışları sosyal medyada büyük tepki topladı.

Çakmak’ın, Genç Sağlık Sendikasına üye olmak isteyen sağlık personelinin üyelik formunu elinden almaya çalıştığı iddia edildi. Sendikaya üye olmak isteyen sağlık personelinin formu doldururken başında dikildiği ve Genç Sağlık Sendikası temsilcilerini sorguladığı anlar ise anbean kaydedildi.

İşte o anlar:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat