Gündem

Gönüllü Sağlık Personellerinden Yurtlarda Konaklayan Depremzedelere Hizmet

Merkez üssü Kahramanmaraş olan şiddetli depremlerden etkilenen Diyarbakır’da, gönüllü sağlık personelleri, Selahattin Eyyubi Kız Öğrenci Yurdu’nda kalan depremzede vatandaşların tedavisi için hizmette.

6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen 11 il içerisinde yer alan Diyarbakır’da, evleri hasar gördüğü için giremeyen depremzedelerden bazıları Selahattin Eyyubi Kız Yurdu’na yerleştirildi.

Gönüllü olarak deprem bölgesine giden doktor ve hemşirelerden oluşan 3 kişilik ekip, yurtta konaklayan depremzede vatandaşlara sağlık ve tarama hizmeti sunuyor.

Bağlar Sakarya Aile Sağlığı Merkezi’nde görev yapan ve deprem bölgesine gönüllü olarak gelen Aile Hekimi Ahmet Saim Güner, “Depremzede hastalarımıza hizmet amaçlı depremin 2’nci gününden itibaren 3 hekim arkadaşımız olarak gönüllü olarak ilk günlerde mesai mefhumu düşünülmeden gece yarısına kadar hizmet verdik. Daha sonraki aşamalarda planlamalar çerçevesinde burada hizmet vermeye devam etmekteyiz. Normal vakitlerimiz dışında buraya dönüşümlü olacak şekilde gönüllü olarak sağlık hizmeti vermekteyiz. Verdiğimiz sağlık hizmetlerindeki amaçlarımızdan bir tanesi bu acıları çekmiş ve hissetmiş olmamızdır

Günlük bulaşıcı hastalıklar konusunda çıkan sıkıntıları acil bir şekilde birimimize bildirerek buradaki hastalarımızın transferini başka bir bölgeye sağlayarak buradaki vatandaşlarımıza da bulaştırma etkenlerinden uzak tutma gayreti içerisindeyiz. Bazı vatandaşlarımız maddi yönden zorlandıkları için ilaçlarını alamamaktadırlar. Bu durumda İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından kurulan eczanede hastalar ilaçlarını alabiliyor” şeklinde konuştu.

 

KAYNAK: DHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat