16 Yaşında Göğüs Ağrısıyla Hastaneye Giden Genç Anjiyo Oldu

16 Yaşında Göğüs Ağrısıyla Hastaneye Giden Genç Anjiyo Oldu

Bursa’da ailesine sırt ve göğüs ağrısından bahseden 16 yaşındaki Arda Kapıcı hastaneye kaldırıldı. Yapılan muayene ve tetkiklerin sonunda kalp kasında iltihaba rastlanan çocuğa anjiyografi tedavi uygulandı. Normal şartlarda kasıktan yapılan bu işlem, Arda Kapıcı’ya ilk kez kolundan yapıldı. Yapılan işlemler neticesinde sağlığına kavuşan hastayı muayene eden Medicana Bursa Hastanesi Çocuk Kardiyolojisi Uzmanı Dr. Bahattin Öncü, “16 yaşındaki hastamız bize göğüs ağrısı şikayetiyle geldi.

Yaptığımız muayeneler sonrası, ciddi durumdaki kalp kası iltihabı olduğunu fark ettik. Hastamızı yatırarak tedavisin başladık. Daha sonra hastamıza anjiyografi yapmamız gerekiyordu. Genellikle anjiyografi için kasık damarlarını kullanırız. Fakat bu hastamızın yaşı ve fiziki durumu koldan yapmaya uygun olduğu için hastanemizde ilk kez, koldan girerek anjiyografisini yaptık. Oldukça başarılı bir işlem oldu. Hastamızı taburcu ediyoruz” ifadelerini kullandı.

16 yaşında göğüs ağrısıyla hastaneye giden genç anjiyo oldu

Yapılan başarılı operasyonun ardından yarım saat sonra taburcu olan Arda Kapıcı, “Sağ göğüsüm ağrıyordu. Değerlerim ise 30 bin çıktı. Riskli bir durumdaymışım. Tedavimi oldum. Çok mutluyum” şeklinde konuştu.
16 yaşındaki hastanın annesi Aynur Kapıcı ise, “Oğlumu göğüs ağrısı şikayeti vardı. Doğrulamadığı ve zorlandığını söylüyordu. Acilden getirdik. Değerleri çok yüksek çıktı. Kolundan anjiyografi oldu. Şu anda çok şükür değerleri normale döndü” dedi. (Kaynak: İHA)

16 Yaşında Göğüs Ağrısıyla Hastaneye Giden Genç Anjiyo Oldu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir