Sendika

Genel Sağlık-İş: “Günlük Para Çekme Limitinin Güncellenmesini Talep Ettik”

Genel Sağlık ve Sosyal Hizmet Kolu Kamu Çalışanları Sendikası (Genel Sağlık-iş) tarafından, Ziraat Bankası Genel Müdürlüğünden günlük para çekme limitinin güncellenmesi talep edildi.

Genel Sağlık-iş Sendikası tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Sendikamız Genel Sağlık – İş olarak üyelerimizin ekonomik, mesleki, sendikal, hukuksal ve özlük hak ve çıkarlarını korumayı ve geliştirmeyi amaç edinerek faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz. Sizlerden gelen bildirimler ile Ziraat Bankası ATM’lerinden para çekme limitinin 7.500,00 TL ile sınırlı olması nedeniyle kamu görevlilerinin nakit para çekme işlemlerinde sorun yaşadığı, ödemelerini yapmakta güçlük çektiği bilgisi edinilmiştir.

Bu kapsamda Finansal Tüketicilerden Alınacak Ücretlere İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Tebliğ’in (2020/7) ATM kullanımı ve kiralık kasa hizmeti başlıklı 14. maddesi ile bankaların günlük para çekme limitinin belirlenebilmesine ilişkin verilen yetki kapsamında ATM’lerden tüm bankacılık işlemlerine Banka tarafından aksi kanaatte olunursa maaş hesaplarıyla sınırlı olmak üzere günlük para çekme limitlerinin artırılarak en az 30.000,00 TL olarak güncellenmesi talep edilmiştir.

Genel Sağlık – İş olarak üyelerimizin mağduriyet yaşamaması için önlemler almak, mağduriyetin ortaya çıkması halinde gidermek, yaşam koşullarını iyileştirmek, başta üyelerimiz olmak üzere tüm kamu görevlilerinin imkanlarını artırmak üzere hukuki girişimlerde bulunmaktayız ev bulunmaya devam edeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu