GündemSendika

Genç Sağlık Sendikası’ndan Sosyal Sendikacılık Örneği

Genç Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası, sosyal sendikacılık alanında attığı önemli adımlara bir yenisini ekledi. Sendika üyelerinin 3-6 yaş arasındaki çocukları için özel destek paketleri hazırladı.

Kreş destek paketlerine ilişkin sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Genel Başkan Osman Kaya, “Üyelerimizin 0-6 yaş arası çocuklarına Kreş Destek Paketi vereceğimizi söylemiştik. Paketler gelmeye başladı. 1 hafta içerisinde başvuruda bulunan tüm üyelerimize gönderim sağlanacaktır.” dedi.

Çocuklar için oluşturulan bu destek paketi içinde, bir adet okul çantası, pastel boya, parmak boyası, kuru ve sulu boya, kalem tıraşı, silgi, oyun hamuru, fon kağıdı, boyama kitabı, el işi kağıdı ve renkli makas gibi çeşitli malzemelerin bulunduğu belirtiliyor. Ayrıca, su matarası gibi kullanışlı eşyaların da bu pakette yer aldığı kaydedildi.

Mayıs ayı manifestosunda Genç Sağlık Sendikası tarafından sunulan vaatlerden biri de kreş destek paketi oldu. Bu önemli vaat, 3-6 yaş aralığındaki çocukları olan sağlık çalışanlarına, iş hayatlarındaki yoğun tempo ve zorluklara karşı destek sunma amacı taşıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu