SendikaGündem

Genç Sağlık Sendikası’ndan Rüşvet İsteyen Haber Sitesi Hangisi? Savcılığa Suç Duyurusunda Bulunuldu!

Bir sağlık personeli haber sitesi hakkında flaş iddialar gündeme bomba gibi düştü. Kurulalı henüz 1 yıl olmamasına rağmen kısa sürede yüzde 2 sendika barajını geçen ve adından sıkça söz ettiren Genç Sağlık Sendikası’na yönelik daha önce de yayımladığı iftira iddialar içeren haberleri silmek durumunda kalan, özellikle hekim sendikalarına olan düşmanlığı ile bilinen ve sağlık çalışanlarına yönelik haberler yayımlayan haber sitesinin Genç Sağlık Sendikası’ndan para istediği iddia edildi.

180 BİN TL İSTEMİŞLER

Genç Sağlık Sendikası Genel Başkanı Osman KAYA tarafından yapılan açıklamada sağlık personeli haber sitesinin Genç Sağlık Sendikası Genel Sekreteri Furkan Ali ÇİFTÇİOĞLU ile görüşme gerçekleştirdiği ve görüşmede Genç Sağlık Sendikası’ndan 180 BİN TL para istedikleri iddialar arasında yer aldı. İlgili haber sitesi hakkında rüşvet istediği gerekçesi ile savcılığa suç duyurusunda bulunuldu.

Daha önce de hekim ile sağlık çalışanlarının birbirine düşürmeye yönelik iddialar ortaya atan ve sağlık camiasında çalışma barışını bozmaya çalıştığı iddia edilen haber sitesi bu defa da Genç Sağlık Sendikasının üyelerden gelen sendika aidatlarını istemesi sosyal medyada tepkiyle karşılandı.

Genç Sağlık Sendikası Genel Başkanı Osman KAYA, açıklamasının tamamında şu ifadelere yer verdi:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu