Gündem

Genç Sağlık Sendikası Saniye Hemşirenin Katledilmesine Sessiz Kalmadı

Adana’da, Saniye hemşirenin eski eşi tarafından öldürülmesini protesto etmek amacıyla Genç Sağlık Sendikası üyeleri ve sağlık çalışanları bir araya geldi.

KADIN CİNAYETİNDE; KADINLAR AYAĞA KALKTI!

Genç Sağlık Sendikası Kadın Kolları Başkanı Sevda Koca, beraberindeki yönetim heyeti ve sağlık çalışanları, dün nöbete gitmek üzere evinden ayrılan ve eski eşi tarafından canice katledilen hemşire Saniye Özmen için Adana Yüreğir Devlet Hastanesi önünde basın açıklaması düzenledi.

Genç Sağlık Sendikası Kadınlar Komisyonu Başkanı Sevda Koca, kadın cinayetlerinin son bulması için çalışmayı sürdüreceklerini dile getirerek; “Kadına yönelik şiddet, sadece şiddete maruz kalan bireyin değil hepimizin sorunudur. Bu sorunu çözmek de hepimizin sorumluluğundadır.” ifadelerini kullandı.

genç sağlık sendikası saniye hemşirenin katledilmesine sessiz kalmadı

“Saniye Hanım’ın geride bıraktığı 2 çocuğuna eğitim hayatları boyunca burs vereceğiz”

Saniye hemşirenin ailesine, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı dileyen Koca, “Saniye Hanım’ın geride bıraktığı 2 çocuğuna eğitim hayatları boyunca burs vereceğiz. Gücümüz yettiğince evlatlarının yanında olacağız. Adını, Adana şubemize vererek daima yaşatacağız.” şeklinde konuştu.

Katılımcılar konuşmanın ardından, Özmen’in hastanedeki birimine karanfil bırakarak bir dakikalık saygı duruşunda bulundu.

genç sağlık sendikası saniye hemşirenin katledilmesine sessiz kalmadı

Ne olmuştu?

Merkez Yüreğir ilçesi Dadaloğlu Mahallesi’nde dün İhsan Uğurlu (61), takip ettiği eski eşi Saniye Özmen’i işe gitmek için otomobiline bindiği esnada tabancayla ateş ederek öldürmüş, ardından aynı silahla intihar etmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat