Sendika

Genç Sağlık Sendikası Sağlıkçıların Sorunları İçin Mecliste

Genç Sağlık Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Dinçer İlboğa ve ASM Grup Elemanları Komisyonu Başkanı Büşra Şahiner, sağlık sektöründe çalışanların karşılaştığı sorunları gündeme getirmek üzere TBMM’ye ziyaret gerçekleştirdi.

MHP Giresun milletvekili Ertuğrul Gazi Konal, CHP Amasya milletvekili Reşat Karagöz ve AKP İstanbul milletvekili Sevan Sıvacıoğlu ile gerçekleştirilen görüşmede, önemli konular masaya yatırıldı.

Görüşmede, sağlık tesislerinde 7/24 hizmet veren kreşlerin açılması, özel ve kamu sağlık emekçilerinin toplu taşıma araçlarından indirimli faydalanması, sözleşme sürelerinin kısaltılması gibi talepler ele alındı. Ayrıca, sağlık çalışanlarının belediyelere ait sosyal tesis ve kreşlerden indirimli faydalanması, doğum ve süt izni sürelerinin uzatılması hakkında istişarede bulunuldu.

Sağlık çalışanlarının izinli ve raporlu durumlarında temel ek ödeme ile teşvik ek ödemesinde kesinti yapılmaması ve ASM gruplandırma elemanlarının iş güvenceleri gibi maddeler de üzerinde durulan konular arasındaydı.

Genç Sağlık Sendikası temsilcileri, sağlık emekçilerinin haklarının korunması ve iyileştirilmesi için Meclis’teki görüşmelerin önemine vurgu yaparak, yapılan görüşmelerin sonuçlarını yakından takip edeceklerini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat