GündemSendika

Genç Sağlık Sendikası Konfederasyon Temellerini Attı

Kısa süre içerisinde kuruluşundan bu yana 50 bin üye sayısını aşarak sesini duyuran Genç Sağlık Sendikası konfederasyon temellerini attı.

Bugün yapılan konfederasyonun kuruluşu ve geleceği hakkında görüşmelerin gerçekleştiği toplantıya Genç Sağlık Sen Genel Başkanı Osman Kaya, Genel Sekreteri Furkan Ali Çiftçioğlu ve Genel Başkan Yardımcısı Feleytun Fatih Gönç katılım gösterdi.

Konfederasyon olmak için kararlı adımlarla ilerleyen Genç Sağlık Sendikası, %2 sendikal barajını aşarak haberleşme iş kolunda faaliyetlerini sürdüren Adil Haber-Sen’in katılımıyla eksik olan 5. sendikayı tamamlayacağı söyleniyor.

Genç Sağlık Sen Genel Başkanı Kaya, sosyal medya hesabı üzerinden kurulacak konfederasyon hakkında:

“ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME! Sağlık ve Sosyal Hizmetler camiasında 9 ay gibi kısa bir sürede; Aynı kolda faaliyet gösteren sendikalar arasında mevcut üye sayısı itibari ile ülkemizin en büyük 3. Sendikası olduk. Bu kadar kısa sürede gösterdiğimiz büyüme başarısını; Şimdi de diğer hizmet kollarında gösterme vaktidir. Kurulacak olan KONFEDERASYONUMUZ tüm memur camiasına hayırlı uğurlu olsun. Önümüzdeki günlerde kamuoyu ile gerekli bilgilendirme yapılacaktır.” söylemlerinde bulundu.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat