featured

Genç Sağlık Sendikası Kars Şubesi: “3 Yılı Aşmayacak Şekilde En Az 50 Bin TL Talep Ediyoruz”

Genç Sağlık Sendikası Kars İl Temsilcisi Hüseyin Erginyürek tarafından yapılan açıklamada promosyon sözleşmesine değinildi. Ailelerinden, çocuklarından uzakta fedakarca görevlerini sürdüren sağlık çalışanlarının bahsi geçen meblağlar ile haklarının ödenemeyeceği vurgulandı. Erginyürek, ekonomide gerçekleşen dalgalanmalar ve enflasyon farkındaki artış göz önüne alınarak kalan bir yıl için revize yoluna gidilmesini talep ettiklerini söyledi.

Erginyürek ve sağlık çalışanları, hastane önünde yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Kars’ta sağlık camiasının en büyük sorun haline gelen banka promosyon anlaşmasının içinden çıkılmaz bir hal aldığı gerekçesiyle Genç Sağlık Sendikası olarak konuyla alakalı basın açıklaması yapma gereği duyduk. Bilindiği üzere Kars İl Sağlık Müdürlüğü ile Yapı Kredi bankası arasında yapılan promosyon sözleşmesi 15.12.2023 tarihinde sona erecektir. Sözleşmenin yapıldığı tarihten bugüne ekonomide gerçekleşen dalgalanmalar, enflasyon farkındaki artış göz önüne alınarak kalan yaklaşık bir yıl için revize yoluna gidilmesini talep ediyoruz.

“3 yılı aşmayacak şekilde en az 50 bin TL talep ediyoruz”

Ailelerinden çocuklarından fedakarca ayrı kalan size ailenizden daha yakın olan kendi canımdan çok sizlerin canını düşünen sağlık personellerinin bahse geçen meblağlar ile yakından uzaktan haklarının ödenemeyeceğinin sizlerde farkındasınızdır. Lakin bir nebze de olsa zorlu süreç içerisinde maddi olarak desteklenebileceklerini, değerli sağlık profesyonellerinin hesaplarına kalan bir yıl için revize yoluna gidilerek anlaşma sağlanan miktarda ücret yatırılmasını talep ediyoruz.

5.12.2023 tarihinde yani promosyon sözleşmenin bitiminden sonra ise 3 yılı aşmayacak şekilde en az 50 bin TL ve anlaşma sağlanan fiyat üzerinden her yıl için enflasyon farkının eklenerek yeni sözleşme yapılmasını talep ediyoruz. Bizler bu camianın profesyoneller olarak hemşiresinden doktoruna güvenliğinden temizlik personeline kadar bir arada çalışan ve işini özenle yapan sağlıkçılarız. Haklı talebimizin gerekli yerler tarafından dikkate alınmasını arzu ediyoruz. Buradan bir kez daha Genç Sağlık Sendikası olarak onun takipçisi olacağımızı sizlerin huzurunda dile getiriyoruz.”

Genç Sağlık Sendikası Kars Şubesi: “3 Yılı Aşmayacak Şekilde En Az 50 Bin TL Talep Ediyoruz”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir