Sendika

Genç Sağlık Sendikası Depremde Hayatını Kaybeden Sağlık Çalışanları Anısına Hatıra Ormanı Oluşturdu

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’ta meydana gelen ve 11 ili etkileyen depremlerde yaşamını yitiren 448 sağlık çalışanı için Genç Sağlık Sendikası, Diyarbakır’da hatıra ormanı oluşturdu.

Diyarbakır Silvan yolu üzerinde Diyarbakır Genç Sağlık Sendikası üyeleri olan sağlık çalışanları tarafından, depremden etkilenen 11 ilde hayatını kaybeden sağlıkçılar için hatıra ormanı oluşturuldu.

Depremde hayatını kaybeden sağlıkçılar anısına gönüllü sağlıkçılar tarafından ağaç dikimi gerçekleştirdiklerini kaydeden Diyarbakır Genç Sağlık Sendikası Kadın Kolları Başkanı Tülay Polat, depremde hayatını kaybeden meslektaşlarına rahmet dileğinde bulundu.

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremden dolayı derin bir üzüntü içerisinde olduklarını dile getiren Polat, “Diyarbakır Genç Sağlık Sendikası olarak depremde hayatını kaybeden 448 sağlık personeli adına hatıra ormanımızı açıyoruz, hatıralarının sürekli yaşamaları ve unutulmamaları adına. Ülkemizde ve dünyada bir daha böyle bir felaketin yaşanmamasını umut ediyoruz. Depremde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımızın ruhu şad olsun. Her bir ağaçta üçer isim olmak üzere adlarının yaşatılmasını istiyoruz” dedi.

Diyarbakır Genç Sağlık Sendikası İl Temsilcisi Faysal Yiğit ise deprem olduğu andan itibaren yaklaşık 10 gün boyunca deprem bölgesinde kaldığını kötü bir süreç atlattıklarını ifade etti. Ölenlere rahmet, yakınlarına sabır dileğinde bulunan Yiğit, “Onların isimlerini yaşatmak için böyle bir planlama aklımıza geldi, elimizden gelen bu keşke çok daha fazlasını yapabilseydik. Sağlık çalışanları olarak diktik ağaçları” diye konuştu. (Kaynak: İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat