Gündem

Gazi Mustafa Kemal Devlet Hastanesi “Çevresel ve Mesleki Hastalıklar” Alanında Hizmet Vermeye Başladı

Ankara’da mesleki ve çevresel hastalıklara özel hizmet vermek amacıyla yeniden yapılandırılan Gazi Mustafa Kemal (GMK) Devlet Hastanesi, Gazi Mustafa Kemal Mesleki ve Çevresel Hastalıklar Hastanesi adıyla hizmet vermeye başladı.

Ankara İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, hastanenin yatılı meslek hastalıkları servisi ile toksikoloji laboratuvarının açılış törenine Ankara Valisi Vasip Şahin, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Zülfikar Akelma, Hastane Başhekimi Op. Dr. Uğur Yıldız ve hastane personeli katıldı.

gazi mustafa kemal devlet hastanesi "çevresel ve mesleki hastalıklar" alanında hizmet vermeye başladı

Tanı ve tedavi süreçlerini multidisipliner yürüten önemli bir merkez

Ankara Gazi Mustafa Kemal Mesleki ve Çevresel Hastalıklar Hastanesi, Türkiye’de meslek hastalıkları tanı ve tedavi süreçlerini cildiye, dahiliye, fizik tedavi ve rehabilitasyon, ortopedi, üroloji ve meslek hastalıkları uzmanlıkları ile beraber multidisipliner yürüten önemli bir merkez olma özelliğini taşıyor. Hastaneye meslek hastalığı yönünden araştırılmak üzere seramik, otomotiv, akü, maden, mobilya, makine bakım, metal ve sağlık gibi pek çok farklı sektörden dökümcü, kaynakçı, madenci, boyacı, operatör, diş teknisyeni, laborant ve benzeri görevlerde yer alan çalışanlar başvuruyor.

Toksikoloji Laboratuvarı tanı ve tedavide büyük öneme sahip

Biyolog Fatma Şafak, Toksikoloji Laboratuvarı’nın meslek hastalıklarının tanı ve tedavisinde büyük öneme sahip olduğunu belirtti. Ayrıca yetişkin vakalarda mesleki, çevresel toksik ajanlara ve ağır metallere maruziyet sonrası gerekli olan şelasyon tedavisi de Gazi Mustafa Kemal Mesleki ve Çevresel Hastalıklar Hastanesi’nde yapılıyor.(İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu