Gündem

Yürüyemeyen Down Sendromlu Ferhat Gür’ün Taşınmasına Sağlık Ekipleri Yardım Etti

Yatağa bağımlı olarak yaşayan down sendromlu Ferhat Gür (28) ve ailesi Kırklareli’den Samsun’a taşınacaktı lakin Ferhat yatağa bağımlı olarak yaşadığı için onu taşımanın bir yolunu bulmaları gerekiyordu. Yardımına Kırklareli İl Sağlık Müdürlüğü yetişti.

 

Ferhat Gür Samsun’a Nasıl Götürüldü?

Kırklareli’de yaşayan Gür ailesi, down sendromlu Ferhat‘ın (28), Samsun’a götürülmesi için Kırklareli İl Sağlık Müdürlüğüne istekte bulundu. Bu istek üzerine İl Sağlık Müdürlüğü hemen işlemleri başlattı. Ferhat Gür, tam donanımlı bir ambulans ile Samsun’a kazasız belasız ulaştırıldı.

 

Sosyal medyadan paylaşılan videoda Ferhat‘ın ağabeyi Kerim Gür, kardeşini taşımada emeği geçen herkese minnettar olduğunu belirterek, “Kardeşimin ambulans ile nakil edilmesi için müracaat ettim. En kısa sürede bana dönüş yapıldı. Şu anda kardeşimi ambulans ile nakil edeceğiz. Özellikle kardeşim Kırklareli’ne geldiğinde ağır hastaydı aynı zamanda zatürre geçiriyordu. Aynı zamanda down sendromlu kendisi. Herkese teşekkür ediyorum. Allah’ım devletimize zeval vermesin” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat