Fedakar Sağlık Müdürü O İlden Aday Oldu

Fedakar Sağlık Müdürü O İlden Aday Oldu

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen deprem felaketinin ilk anından itibaren kendisi de depremzede olmasına rağmen sahaya inen ve sağlık personellerini bu zorlu süreçte yalnız bırakmayarak Hatay’da sağlık seferberliği başlatan İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Hambolat’ın Ak Parti’den milletvekili aday adaylığı için başvurduğu öğrenildi.

Şehri Terk Etmedi

Depremin ardından Hatay ilinde bulunan diğer il müdürlerinin şehri terk ettiği iddiaları sosyal medyada yankılanırken depremden 13 dakika sonra evinin yıkıntısından çıkması ile birlikte acil müdahale çadırı için talimat vererek hastaneye koştuğu bilinen Hatay İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Hambolat’ın, başarılı koordinasyonu ile sahra hastanelerinin kurulması ve yaralı depremzedelere sağlık hizmetlerinin ulaştırılması için verdiği çaba diğer illerden Hatay’a gönüllü olarak gelen sağlık personellerinin de ilgisini çekti.

İl Sağlık Müdürü iken sağlık personellerine yakınlığı ve hastalara merhameti ile bilinen Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Hambolat’ın Hatay’da milletvekili olarak görev yapması durumunda Hatay halkının yaralarını saracağı, şehri yeniden ayağa kaldırmak adına canla başla mücadele edeceği öngörülüyor.

fedakar sağlık müdürü o i̇lden aday oldu

Peki, Dr. Mustafa Hambolat Kimdir?

Başarılı çalışmaları ile kendisinden sıkça söz ettiren, gayretleri ile Hatay’ı Sağlık Bakanlığı’nca “Bebek Dostu İl” kategorisine girmesini sağlayan Hatay İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Hambolat, 2019 Ağustos ayı itibari ile Hatay İl Sağlık Müdürü olarak görev yapmaktadır.

Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde dünyaya gelen, ilk ve orta öğrenimini Reyhanlı’da tamamlayan Hambolat, Ankara Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesinden 2002 yılında mezun oldu.

Aynı yıl göreve başlayan Dr. Mustafa Hambolat, 2004 yılına kadar Yozgat Şefaatli Devlet Hastanesinde, 2004-2006 yılları arasında Reyhanlı Devlet Hastanesinde, 2006-2010 yılları arasında Reyhanlı Sağlık Grup Başkanlığında, 2010-2015 yılları arasında ise Reyhanlı Aile Hekimliğinde görevini sürdürdü.

Sahada kazandığı yüksek tecrübeleri ve disiplinli çalışmaları ile kendisinden söz ettiren Hambolat, 2015 yılında Reyhanlı Devlet Hastanesine Başhekim Yardımcısı olarak atandı. 2017 yılına kadar başhekim yardımcılığı görevini sürdüren Mustafa Hambolat, Sağlık Bakanlığı Saha Gözlemcisi olarak çalışmalarına devam etti.

2018 yılında Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı görevini icra eden Hambolat, 2019 yılında Hatay İl Sağlık Müdürü olarak atandı.

Fedakar Sağlık Müdürü O İlden Aday Oldu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir