Fare İlaçlama

Fare İlaçlama

Fareler insan sağlığını tehdit eden bir tür kemirgen hayvan grubudur. Kendi besin zinciri içinde çok önemli bir yeri olsa da fare dışkısı gıda ile temas halinde zehirlenmelere neden olur. Fare giren ya da fare girme ihtimali bulunan yerlerde fare ilaçlama yapıldığı sürece rahatça yaşayabilirsiniz. Aksi halde fare dışkısının gıda ile karışıp insan vücuduna girmesi geri dönülmez sorunlara yol açar.

Fare ilaçlama , böcek ilaçlama gibi değildir. Farenin boyutuna ve türüne göre fare ilaçlama yapılmalıdır. istanbulilaclama.com haşere uzmanları farelerden kurtulmak için sizlere garantili hizmet sunarlar ve ancak bu şekilde ilaçlamadan verim alınabilir.

Tarla faresi, lağım faresi ile kıyaslandığında daha zararsızdır. Ancak bu değerlendirme farenin insan ve gıdalar ile temasında zararsız olduğunu göstermez. Hastalık taşıdığı göz önünde bulundurulduğunda hangi ortamda olursa olsun fare ilaçlama yapılmalıdır. Kapalı alan ve açık alanlarda fare ilaçlama ile yaşamınızı sağlıklı şekilde devam ettirmek mümkündür.

Fare ilaçlama tek başınıza yapabileceğiniz ilaçlama türlerinden değildir. Fare, yapısı gereği tehlikeyi kolayca fark edebilen ve koku hücreleri gelişmiş hayvandır. O sebeple de kokulu ve kokusuz böcek ilacı türleri ile fare öldürülemez. Fare ilaçlamada farklı teknikler ve yöntemler kullanılır. Fare ilacı, ilaçlamadan anlamayan ve tecrübesiz kimselerde kötü sonuçlara neden olmuştur. Çocukların olduğu yerlerde pasta adı verilen fare ilacı ve türevleri bulundurulmamalıdır. Fare ilacı etkili olduğundan yetişkinlerde ve çocuklarda kısa sürede etkisini gösterir. İnsanın herhangi bir şekilde fare ilacına maruz kalması dakikalar içinde öldürücü olabilir. Kapan veya diğer yöntemler ile de fare yakalamak zor olacağından profesyonel destek almak en iyisidir. Çünkü kapan sistemi bile istasyon şeklinde uygulanarak yakalama kısa sürede gerçekleşir.

fare i̇laçlama

Ev İlaçlama

Hijyen sorunu olan alanlarda, doğa ile iç içe olan mekanlarda böcek ile karşılaşılması doğaldır. Ancak asıl sorun insan sağlığına zararlı olan böceklerin ve hayvanların varlığıdır. Hayvanların ve böceklerin yumurta ve larvaları insan sağlığını ciddi düzeyde tehdit eder. Bu tehdit önemsenmeyecek ve kulak ardı edilecek konu değildir. O nedenle düzenli aralıklarla ev ilaçlama hizmeti alıp böceklerden kurtulmak gerekir. Ancak bazen ne zaman ev ilaçlama hizmeti almanız gerektiğini bilemez. Böcek larvalarının, hayvan pisliklerinin evinizde olduğuna dair belirtileri görüp o zamanlarda ev ilaçlama hizmeti alabilirsiniz. Ev ilaçlama zamanının geldiğini şu belirtilerden anlayabilirsiniz;

 • Evinize girdiğinizde ya da herhangi bir yerde vakit geçirdiğinizde kaşıntı başlıyorsa
 • Ortamda hiçbir şekilde böcek ve hayvan görülmese de vücudunuzda böcek ısırığı ve kaşıntı varsa
 • Kıyafetlerinizi giydiğinizde sürekli bir şeyler sizi ısırıyorsa
 • Yediğiniz gıdaların üzerinde daha önce hiç görmediğiniz böcek türleri varsa
 • Çocuklarınızın atlet ve iç çamaşırında bit, pire gibi haşerelerin kalıntısı varsa
 • Evcil hayvanlarınız dışarı çıkıp girdikten sonra kaşınmaya başladıysa
 • Evinizde akşamları hamam böceği geziyorsa
 • Evde kalorifer böceği gördüyseniz
 • Evcil hayvanınız olmamasına rağmen evde idrar ve dışkı kokusu varsa
 • Evinizde fare dışkısı varsa
 • Çarşaflarda ve yastıkta ufak ufak kan lekeleri

Bunlar sadece ev ilaçlama yapmadan önce fark edebileceğiniz bazı belirtilerdir. Bazen de nedensiz hastalanmaya başlarsınız ve sebebini doktorlar da bulamaz. Bu durumda evinizi ilaçlatıp bir süre bekleyin. Eğer şikâyetleriniz azaldıysa muhtemel en küçük böceklere bile alerjiniz var demektir. Birçok insanın fark edemediği böcekleri hassas bünyeniz fark ediyor olabilir. Ev ilaçlama şirketinden yardım alırsanız sorununuz kısa zamanda çözülür.

Fare İlaçlama

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir