Gündem

Esenyurt’ta Özel Hastanede “Sahte Doktor” Tartışması; Başhekim: “Bu Adamı Tanımıyorum”

Edinilen bilgiler neticesinde olay, dün gece saatlerinde Esenyurt‘ta özel bir hastanede meydana geldi. Özgür Gündem isimli bir vatandaş, yeğenini ateş ve halsizlik rahatsızlıkları sebebiyle hastaneye götürdü. Muayene oldukları doktorun ismi ile sıra aldıkları doktorun isminin farklı olduğunu gören vatandaş, şahsın hareketlerinden de şüphelendikten sonra sahte doktor olabileceği şüphesiyle hastane kimlik kartını görmek istedi.

Doktorun olumsuz cevap vermesi üzerine ikili arasında tartışma çıktı, güvenlik ve sağlık personelleri olaya müdahale etmek isterken o esnada sırada tartışmaya dahil olan başhekimin “Ben bu adamı tanımıyorum” demesi üzerine olaylar iyice kızıştı. Özgür Gündem, şahsın sahte doktor olabileceği şüphesine vararak hemen polis ekiplerine ihbarda bulundu. Ekipler olayla ilgili derhal inceleme başlattı.

POLİS EKİPLERİNİN OLAY YERİNE GELMESİYLE SAHTE DOKTOR TARTIŞMASI SON BULDU

Polis ekiplerinin olay yerine gelmesiyle doktorun hastanede çalışmadığı öğrenilince olay son buldu. Hastane’de görevli başka bir doktorun kaşesi ile yarı zamanlı olarak hastanede görev yapan şahsın, kayıt dışı olarak çalıştığı öğrenildi. Hastaneye yeğenini götüren Özgür Gündem, doktordan şikayetçi oldu.

“DOKTOR İSMİNİN MEHMET OLDUĞUNU SÖYLEDİ. RAPORU ÇIKARIRKEN DE NAZMİ UĞUR DİYE BİR DOKTOR İSMİ VERİLDİ.”

Özgür Gündem olaylar sonrası yaptığı konuşmada, “Bir özel hastaneye yeğenimi getirerek tedavi etmek istedim. Ateşi, kusması ve halsizliği vardı. Nazmi Uğur adında bir doktora girdik. Bize kaşe ve isim verirken biz orada doktorun hareketleri ve davranışlarından kuşkulandık.

Doktor isminin Mehmet olduğunu söyledi. Raporu çıkarırken de Nazmi Uğur diye bir doktor ismi verildi. Hastane kayıtlarına baktığım zaman Nazmi Uğur çok farklı bir kişi bizi muayene eden başka bir insandı. Kimliğini görmek istedim. Bununla ilgili bir açıklama yapmadı. Başhekim geldiğinde ‘Ben bu adamı tanımıyorum’ dedi. Ondan dolayı da biz polisi aradık. Karakola ifade vermeye geldik. Zaten doktor bizimle görüşme yapmadı

Yanındaki sekreter sürekli, ‘Kusma, ateş var mı, nasıl durumu’ diye sorular sordu. Doktor bizimle ilgilenmedi. Ben o an kuşkulandım. Doktorun sorması gerekeni sekreter soruyordu. Bize teşhis koydu. Serum ve damar yolundan enjeksiyon verildi. Bize domuz gribi var denildi. Zaten karakoldan çıktıktan sonra hastayı farklı hastaneye götüreceğiz.” söylemlerinde bulundu.

SAHTE DOKTOR TARTIŞMASI ANLARI KAMERALARA YANSIDI

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu