Mevzuat

Emeklilere İndirim Kararı Resmi Gazete’de Yayımlandı

Emeklilere kamu kurum ve kuruluşlarının misafirhane, sosyal tesis ve konukevlerinden yüzde 15 indirimli faydalanabilme imkanı veren uygulama 21 Mayıs tarihli Resmi Gazete’nin son sayısında yayımlandı.

‘Emekliler yılı’ kapsamında, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’ın detaylarını açıkladığı refah artırıcı yeni uygulama hakkındaki ilk adım atıldı. Resmi Gazete’de bugün yayımlanan karar doğrultusunda emekliler kamuya ait misafirhane, öğretmenevi, sosyal tesis ve konukevlerinden yüzde 15 indirimli yararlanabilecek. Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı spor tesislerinin emekliler için kullanımı da mümkün olacak olup, ilgili karar 31 Aralık 2024 tarihine kadar geçerli olacaktır.

Bakan Vedat Işıkhan, emekliler için yeni düzenlemeleri anlatmıştı. “Sosyal Güvenlik Haftası Buluşması” programında konuşan Işıkhan, emeklilerin yaşam kalitesini artırmayı hedefleyen çeşitli yenilikleri bildirmişti. Işıkhan’ın açıklamasına göre emekliler kamu tesislerinde indirimden faydalanabilecek ve emekliler, kamuya ait misafirhane, öğretmenevi, sosyal tesis ve konuk evlerinden yüzde 15 indirimle yararlanabilecek.

emeklilere i̇ndirim kararı resmi gazete'de yayımlandı

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat