GündemSon Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı: Emekli Maaşına Zam Yılbaşından Önce mi?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD’de düzenlenen 78. Birleşmiş Milletler Genel Kurulu ziyaretinde gazetecilere açıklamalarda bulundu. Emekli maaşlarına ilişkin yöneltilen soruya; “Fazla uzamaz, yani en kısa zamanda. 2024’e inşallah bunun kararlarını vermiş olarak gireriz” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, açıklamasının devamında; “Fazla uzamaz. Yani en kısa zamanda. İlgili bakanım zaten çalışmalarını sürdürüyor. Dönüşte zaten bir araya gelip, ‘Ne durumdasın, ne yaptın, ne yapıyorsun?’ kendisinden bunun bilgilerini de alacağız. Ama 2024’e inşallah bunun kararlarını vermiş olarak gireriz” diye konuştu.

Emeklileri enflasyona ezdirmemek için çabaladıklarını belirten Erdoğan, şu açıklamayı kaydetti;

“Bu konuda attığımız adımlar mevcut. Emeklilerimizin sıkıntılarını da biliyoruz. Toplumun tüm kesimlerine yönelik adımlar attığımız gibi onların da yaşam koşullarını iyileştirici adımlar atacağız. Uyguladığımız Orta Vadeli Programın başarıya ulaşmasıyla birlikte oluşacak refah artışında toplumun tüm kesimleri gibi tabii ki emeklilerimiz de payını alacaktır. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da emeklilerimizin hak ettikleri refah düzeyine ulaşmaları için gayret göstereceğiz.” (Kaynak: TRT Haber)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu