Gündem

Emekli Maaşı Ne Zaman Ödenecek? EYT…

SGK Başkanlığı tarafından yapılan yazılı açıklama kapsamında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ayrıntıları paylaşılan EYT düzenlemesinin daha yasalaşma sürecini tamamlamamasına rağmen bir çok vatandaşın gerek e-Devlet, gerekse doğrudan başvuru üzerinden SGK’dan aylık isteminde bulunduğu belirtildi. Emekli maaşı ne zaman ödenecek? sorusu arama motorlarında sık aratılanlar arasında yer aldı.

EYT konusundaki kanunun yürürlüğe girmeden yapılan talepler hakkında SGK tarafından aylık bağlama işlemi yapılmasının yasal olarak olanaksız olduğunun vurgulandığı açıklamada, “İlgili düzenleme yürürlüğe girdikten sonra Kurumumuzdan aylık talebinde bulunulması halinde aylık bağlama işlemleri en kısa sürede sonuçlandırılacaktır” ifadesine yer verildi.

Öte yandan SGK’nın açıklamasında, yazılı ve görsel medyada kendisini uzman olarak tanıtan şahısların açıklamalarının dikkate alınmaması gerektiği anımsatılarak, yalnızca Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile SGK tarafından yapılan açıklamalar doğrultusunda hareket edilmesinin sürecin doğru ve eksiksiz bir biçimde yürütülmesini sağlayacağı belirtildi. (Kaynak: İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu