Gündem

Elitaş Söz Vermişti… Sağlık Çalışanlarına Zam İçin Zaman Daralıyor

AK Parti Grup Başkanvekili ve Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş, sağlık çalışanlarının mali haklarında iyileştirmeler için geçtiğimiz haftalarda açıklamada bulunmuştu. Yapılacak olan düzenlemenin Mayıs ayı içerisinde gerçekleşeceğini belirten Elitaş, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

 

“Mayıs ayı içerisinde gerçekleşir”

“Cumhurbaşkanımızda 20 gün önce talimat verdi. Ben, hazine bakanımız, sağlık bakanımız ve çalışma bakanımızla bu yasal düzenlemeyi hayata geçirmek için gayret ediyoruz. Bütçe dengeleri çerçevesinde bunu hayata geçirmek için gayret ediyoruz. İlk anda ki yapılan biraz yanlış anlamaydı.

 

Sanki en yüksek rakam 5 bin TL, en düşük rakam 2.5 bin TL gibi bordro ücretlerinde bir artış ortaya çıkacaktı. O artışı zam diye anladılar. Şimdi onu farklı bir şekilde düzenleyip Mayıs ayı içerisinde bunu gerçekleştiririz. Kanun olmadan da yapılan bir düzenleme vardı. Bizimle beraber çalışma bakanımız, hazine bakanımız ve sağlık bakanımızla yaptığımız toplantıda yasal düzenlemeye ihtiyaç duymadan bir iyileştirme yapılması konusunda mutabık kaldık. Bu devreye girebilir. Yasal düzenlemeye yapılması gereken kısım da Mayıs ayı içerisinde gerçekleşir”

Ancak, Mayıs ayının son iki günü içerisinde bulunmamıza rağmen bahse konu iyileştirmeler gerçekleşmedi. Binlerce sağlık çalışanı Mayıs ayı sona ermeden düzenlemenin hayata geçmesini bekliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu