Gündem

Elazığ’da Maske Takmak İstemeyen Hasta Tarafından Hemşireye Şiddet İddiası

Fırat Üniversitesi Hastanesinde, maske takmak istemeyen hasta tarafından bir hemşirenin şiddet gördüğü iddiası üzerine Kamu Sağlık-Sen Genel Başkanı Ümit Karataş açıklama yaptı. Gerçekleşen olay ile ilgili, Başkan Ümit Karataş şu açıklamalarda bulundu:

 

Fırat Üniversitesi Hastanesi Özel Kan Alma Biriminde bugün saat 16.30 sıralarında kan vermek için gelen maskesiz bir hastaya Kan Alma Hemşiresi tarafından İçişleri Bakanlığı’nın Genelgesi gereği hastanelerde takması zorunlu olan maskesini takması istenmiş, hastanın; “maskem yok” demesi üzerine, o zaman eşarbıyla kapatması istenmiş ona da itiraz etmiş ve “ben takmıyorum” diyerek

hastane girişinde, polikliniklerde, muayene olduğu yerde maske takmadığı için kendisini uyarmadığını ve rahatlıkla gezmesine rağmen neden kan almada istendiğini sorarak itiraz etmiş, hakaret ederek, yerinden kalkarak tehdit ve hakaretlerine devam ederek yerinden ayrılmış. Daha sonra eşi de maskesiz vaziyette hemşireyi tehdit ederek ismini ve soy ismini sorarak Milletvekiline ve diğer siyasilere ileteceklerini söylemiştir. (Kaynak: Elazığ Son Haber)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat