Gündem

Bakanlıktan, Yeni Ek Ödeme Yönetmeliğinden Oluşan Taban Farkını Personele Ödeyin Talimatı

Sağlık Bakanlığından, Yeni Ek Ödeme Yönetmeliğinden Oluşan Taban Farkını Personele Ödeyin Talimatı:

“İl Sağlık Müdürlükleri ve Birimleri Kurum Hizmet Yönergesi kapsamında ÇKYS, Ek Ödeme Tahakkuk Modülünde gerekli güncellemeler yapılmış olup, Müdürlüklerinizin iş ve işlemlerine açılmıştır. Bildiğiniz üzere, Temmuz 2022 dönemi taban ödemesine yönelik olarak Yönergenin Geçici 1 inci maddesi gereği Temmuz 2022 dönemi hedef puanlarına ilişkin yapılacak hesaplama ve toplu sözleşme hükümlerinden kaynaklı artırımlar kapsamında personele fark ödemesi yapılacaktır.

Bu itibarla, Temmuz 2022 dönemi hedef puanlarına yönelik iş ve işlemlerin ivedilikle tamamlanması ve bu kapsamda Temmuz 2022 dönemine ilişkin taban ödeme fark bordrolarının yapılması gerekmektedir. Personel ödemelerinde gecikmeye mahal vermemek adına Temmuz 2022 dönemi taban ödemesine yönelik iş ve işlemlerinin ivedilikle yapılması hususunu önemle rica ederim.”

Bir Yorum

  1. 24 yıllık sağlık memuruyum taban 800 teşvik 254 tl millete 22 bin tl verenlere hakkım haram olsun. adaletsiz yönetim. birde şunu anlamıyorum okuyan kişi lise mezunundan daha mı fazla çalışıyor yada daha güzel mi iğne yapıyor fark biraz makul olmalı.

  2. 24 yıllık memursan hala öğrenemediklerini öğren sonra o düşük zekan ile yorum yaz. millete 22 bin diyorsun, senin lise eğitimin ile 22 bin dediğin uzmandoktor eğitimini nasıl bir tutuyorsun? iğne yaparmış, vay arkadaş onu sağlık eğitimi almayan da yapıyor, peki senin aldığın sorumluluk ne? Şu ana kadar tıbbi konuda bilimsel olarak güncel neyi takip ettin, bilimsel olarak ne katın, hangi hasta tedavisinde karar verip sorumluluk aldın, hangi tedavi nedeniyle soruşturuldun? Bak “sağ. mem ” adlı arkadaş, sen alçak bile olamazsın, çukursun. ben senin hakkını da savunurum, düşük üvret aldığını düşünüyorum ama sen benim daha az almamdan memnun olursun. sen gidersen yerin dolar ama ben gidersem yerim dolmaz, dolmuyor, dolmayacak. ben senin bahsettiğin 24 yıllık hizmetin kadar neredeyse universite, uzmanlık, askerlik ve mecburi hizmetler toplamı kadar hizmet verdim, yine de vermeye devam edeceğim ama senin o pozisyonda çalışman bile lüksken ( dışarıda senden çok daha eğitimli ve kaliteli insanlar varken) gelmişsin saçma saçma konuşuyorsun. sabitin doktorun ek ödemesinden alınıp %20 artırılırken neredeydin? doktora zam yapıldı diye iş bırakma eylemi yapılırken neredeydin? artık gerçeği görün, ben yarın ayrılsam 40-50 bin tl’ye iş bulabiliyorum, sen git de bul bakalım…Neden futbolcu çok alıyor demiyorsun , masör ya da fizyoterapist az alırken? Neden hakim savcı çok alıyor katip falan az alırken? neden Sanatçı çok alırken figuran orkestrada çalanlar az alıyor dmiyorsun? çünkü yobazsın. snle aynı işi yaptığımızı düşünüyorsun. gideceksin senle aynı eğitim seviysindeki farklı sektördki kişilerle kendini kıyaslayacaksın benle değil.

    1. sürekli olarak şöyle süper kahramanız, böyle araştırmacıyız, olağanüstü insanlarız falan demeniz gerçekleri örtmüyor. hiç öyle buralarda yazdıklarınız gibi değilsiniz.1 tane bile ameliyat yapmayan cerrahların mı yeri dolmayacakmış, ayda 3 hasta muayene eden eğitim görevlilerinin mi yeri dolmayacak. güldürmeyin adamı. birde sağlık alanında hekimlik ışında doktor ünvanı ile çalışabilen meslek olmadığından sürekli sende daha çok okusaydın daha çok kazanırdın demek yanlış. yani bir temizlik görevlisi alanıyla ilgili doktora yapıp üstüne yüksek lisans hatta temizlik görevlisi mutfak uzmanlığı bölümü okuyup üzerine yan dal sterilizasyon yapsaydı size göre 50 bin almasında sakınca olmayacaktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu