Gündem

Eczane Çalışanlarına Saldırı: “Polisi Ararsan Seni Öldürürüm”

İstanbul Ataşehir’de bulunan nöbetçi eczaneye giden şahıs eczane çalışanlarına saldırdı, öldürmekle tehdit etti ve bilgisayar monitörüne yumruk attı.

Çalışanların telkinlerine rağmen annesine verilen adresin yanlış olduğunu iddia ederek tehditlerine devam eden şahıs, kadın çalışana ise “Polisi ararsan seni öldürürüm. Kafanı koparırım senin” dedi.

Çalışanlara küfür eden şahıs, “Ben haberlerde gördüklerinize benzemem, harbi s.kerim hepinizi” dedi. Olayın ardından soruşturma başlatıldığı ancak polisin anne ve söz konusu saldırganı evlerinde bulamadığı öğrenildi.

İSTANBUL ECZACI ODASI: HUKUKİ SÜRECİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

Saldırıya ilişkin bir açıklama yapan İstanbul Eczacı Odası, saldırıyı kınadı, hukuki sürecin takipçisi olacağını bildirdi. “Eczanelerimiz şiddete son derece açık hale gelmiştir” denilen açıklamada, “Bir kez daha tüm yetkilileri maruz kaldığımız şiddet olaylarının son bulması için gereğini yapmaya, güvenlik sorunlarımızı çözmeye davet ediyoruz. Artık yeter, bin defa yeter, bu son olsun!” ifadelerine yer verildi.

 

İstanbul Eczacı Odası tarafından yapılan açıklamanın tamamı şöyle:

“19 Haziran Pazar günü Ataşehir’deki nöbetçi eczanemize gelen bir kişi, ‘adresinin telefonda annesine yanlış tarif edildiğini’ iddia ederek saldırıda bulunmuştur. Bilgisayarı yumruklayan saldırgan, meslektaşımız Ecz. Ayşenur Ören’i darp etmiş ve tehditler savurmuştur. Yaşanan saldırıyı şiddetle kınıyor, meslektaşımıza ve eczane çalışanlarına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Hukuki süreci devam eden soruşturmanın sonuna kadar takipçisi olacağımızı kamuoyuna duyuruyoruz. Bu saldırı ne bir ilktir ne de münferit bir olay… Daha önce de belirttiğimiz üzere eczanelerimiz şiddete son derece açık hale gelmiştir. Bir kez daha tüm yetkilileri maruz kaldığımız şiddet olaylarının son bulması için gereğini yapmaya, güvenlik sorunlarımızı çözmeye davet ediyoruz. Artık yeter, bin defa yeter, bu son olsun!”(Kaynak: BirGün)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu