Gündem

Dr. Soner Oğuz’un ismi Çivril Çıtak Aile Sağlığı Merkezine verildi.

Dr. Soner Oğuz’un 22 Aralık 2020 de korona virüsten hayatını kaybetmesi ilçe halkı, sevenleri ve sağlık camiasını yasa boğmuştu. Denizli İl Sağlık Müdürlüğünün teklifi Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın oluru ile Çıtak Aile Sağlığı Merkezi’nin adı Dr. Soner Oğuz Aile Sağlığı Merkezi olarak değiştirildi.

Çıtak Aile Sağlığı Merkezinde Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural, Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, Çıtak Mahalle Muhtarı Hüsem Çivril, Dr. Soner Oğuz’un eşi, çocukları, annesi, babası, çalışma arkadaşları ve mahalle halkı bir araya geldi.

Dr. Soner Oğuz

Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk “26 Eylül 2000’de burada göreve başlayan meslektaşımın ismini, tam 22 yıl sonra aynı gün çalıştığı yere vermek bizim için ayrı bir öneme sahip. Bundan sonra adı burada yaşayacak. Çocukları her zaman babalarıyla gurur duyacak. Tekrar mekânı cennet olsun. Allah çocuklarına uzun ömürler versin” dedi.

Çivril Belediye Başkanı Niyazı Vural “Dr. Soner Oğuz kendisini hizmet vermeye adamış ve Çıtak Mahallesi sakinleri tarafından çok sevilen bir hekimdi. Vefatı hepimizi derinden üzdü. Bugün burada adı görev yaptığı sağlık merkezine verildi. İsmini burada her zaman yaşatacağız. Rabbim ailesine ve çocuklarına sağlık sıhhat versin” dedi. Dr. Soner Oğuz’un eşi Gülten Oğuz da eşinin her zaman Çıtak Mahallesini çok sevdiğini ve yıllarca severek hizmet verdiğini belirterek eşinin isminin çalıştığı aile sağlığı merkezine verilmesinde desteği olan herkese teşekkür etti.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu