Gündem

Yaklaşık 2 Milyon Kez İzlendi: Doktorun Bir Günü Nasıl Geçer?

YouTube’da Röportaj Adam isimli kanal tarafından “Doktorun Bir Günü” başlığı ile yayınlanan videoda doktorların gün içerisinde yaşadığı sıkıntılar mizah yolu ile anlatıldı. Hastaların doktora yaklaşımlarından, sağlıkta şiddet gibi konuların işlendiği video kısa sürede 2 milyon kez görüntülendi.

Bir doktorun günü

“Liseyi birincilikle bitirdim, üniversitede ilk 500’e girdim, sonunda hayal ettiğim mesleği yapıyorum artık” sözleriyle başlayan videoda bir doktor, bir gününün nasıl geçtiğini anlatıyor.

İşe gitmek için hazırlanmaya başlayan doktor, mutfaktan aldığı bıçağı yanına alıyor bu sırada kapıya gelen kapıcı doktora beyaz önlüğünü kastederek, “Böyle gezme sonra neden dövdüler diyorsun” ifadelerini kullanıyor.

“Biz Google’dan baktık, şu ilacı yaz”
Evden çıkan doktor, arabasına binip işe giderken çelik yelek sipariş ediyor ve sonrasında bir akrabası tarafından aranıyor. Telefonda sıra beklemek istemediğini söyleyen yakının, “Gel de bize bir şeyler ayarla boşuna mı doktor oldun” dediği görüyor.

Videoda iş yerine ulaşan doktor, hasta kayıtlarını incelerken günün ilk hastası içeri giriyor. Odaya giren hasta ve hasta yakını “Biz Google’dan baktık, antibiyotik, kas gevşetici, ağrı kesici bir de rapor yaz” dedikten sonra doktora “Sen kapıyı örtersin” diyerek odadan ayrılıyor.

Daha sonrasında içeri giren hastane yetkilisi, “Sen beni batırmak mı istiyorsun” sözleriyle doktorun az sayıda test istemesinden şikayet ediyor. “Geçen ay sadece 6 biyopsi, 5 MR yaptırmışsın” diyen yetkili doktoru diğer doktorlarla karşılaştırarak “Daha fazla test yaptır, para lazım” diyerek çıkıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu