featured

Diş Hekimini Bıçaklayarak Öldüren Zanlı Hakkında Ağırlaştırılmış Müebbet İstendi

Diş hekimi Şeyma Biran’ı Kadıköy’deki muayenehanesinde 21 yerinden bıçaklayarak öldürdüğü iddia edilen zanlı Z.E. hakkında, kasten öldürme suçundan ağırlaştırılmış müebbet ve 15 yıla kadar hapis cezası istendi.

İddiaya göre şüpheli Z.E., diş hekimi Şeyma Biran’ın çalıştığı Kadıköy’deki muayenehaneye 13.30-14.00 sularında geldi ve bir süre içeride bekleyip çıktı. Sonrasında Kadıköy’de av malzemeleri satan bir dükkana girerek kredi kartıyla bıçak satın aldığı ve saat 16.00 gibi muayenehaneye tekrar geldiği belirtildi. Zanlı Z.E.’nin burada diş hekimi Şeyma Biran’ı 21 yerinden bıçaklayarak öldürdüğü iddianamede belirtildi.

Kendisinden savunma yapması istenen Z.E., Şeyma Biran’ı öldürdüğünü kabul etti fakat, hekim Şeyma Biran’ın kendisine, “Senin çok güçlü bir ruhun var. Cosmosdan çok fazla çekmen lazım ama çekemiyorsun. Çakraların kapalı. Yan odada taşlarım var. Ben oradan 5 dakika güç alıp geleceğim. Diğer doktorumuz reenkarnasyon uzmanı. Daha önce kendi yaşamını, ölümünü, cenazesini ve doğumunu başka ruhta 3 kez görmüş. Sana da ücretsiz yaptırabiliriz’ dediği, sonra tekrar yanına gelerek, ‘Sen daha önce köpek olarak dünyaya gelmişsin. Erkek değil, kadın olarak gelmişsin. Arif Bey gelince detaylı olarak bakar ama benim gördüklerim bunlar.” sözlerini kullandığını aktardı. Akan terini silmek için havlu almaya çalıştığını ve o esnada gözünün bıçağa iliştiğini, kendinden geçtiğini, bilinci yerine geldiğinde ise diş hekimi Şeyma Biran’ın yerde kanlar içerisinde yattığını kaydetti.

Şüpheli Z.E.’ye ait savunmanın suçtan kaçmaya yönelik olduğuna kanaat getirildi.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hazırladığı iddianamede zanlı Z.E.’nin, muayenehaneye yağma yapmak amacıyla gittiği, orada Şeyma Biran’ı katlettikten hemen sonra çantasını alarak kaçmasının, ‘Bir suçun işlenmesini kolaylaştırmak amacıyla kadına karşı kasten öldürme’ ve ‘Nitelikli yağma’ suçlarının işlendiği şeklinde değerlendirildi.

Hazırlanan iddianamede Z.E. hakkında ‘Bir suçun işlenmesini kolaylaştırmak amacıyla kadına karşı kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet, ‘Nitelikli yağma’ suçundan da 10 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası istendi.

 

KAYNAK: DHA

Diş Hekimini Bıçaklayarak Öldüren Zanlı Hakkında Ağırlaştırılmış Müebbet İstendi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir