Gündem

Depremzede Sağlık Çalışanlarının Mağduriyeti Katlanarak Artıyor…

6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş merkezli meydana gelen deprem felaketlerinde ciddi derecede etkilenen 11 ilimizde görev yapan sağlık çalışanlarının kimisi depreme nöbette kimisi de ailesi ile uykusunda yakalandı.

Deprem nedeniyle 448 sağlık çalışanının hayatını kaybettiği, yüzlerce sağlık çalışanının yaralandığı ve on binlercesinin evleri yıkıldığı için yaşadıkları şehirden ayrılmak zorunda kaldığı bilinmektedir.

Bu zorlu koşullarda kendileri de depremzede oldukları halde evlatlarını başka şehirlerde bırakıp görev yerine dönen ve depremin yaralarını sarmaya çalışan fedakar sağlık çalışanlarının yanı sıra evlatlarını bırakacak kimsesi olmayan ve ısrarla göreve çağırılan sağlık çalışanları da bulunuyor. Adana Yüreğir Karşıyaka Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Whatsapp grubuna atıldığı iddia edilen mesaj da bunlardan bir tanesi.

Karşıyaka ADSM’de görev yapan ve deprem felaketinin ilk haftasında 5 yaş altı olmak üzere iki çocuğu ile birlikte çalıştıklarını, ifade eden depremzede sağlık çalışanı mağduriyetini anlattı.

Mecburen rapor aldığını belirten sağlık çalışanı, yöneticileri ile bizzat 2 çocuğunu da yanına alarak görüştüğünü ancak idari izin vermediklerini ifade etti.

“Keşke bir gözlerini açsalar baksalar ne haldeyiz”

Sağlık çalışanı yaptığı açıklamasında, “Benim ve benim gibi onlarca anne var deprem bölgesinde başkasına bırakıp işe gidemeyecek olan. Bu durumda bile bizleri bu kadar umursamayan Sağlık Bakanlığına kendi adıma hakkımı helal etmiyorum. Keşke bir gözlerini açsalar baksalar ne haldeyiz.” dedi.

İşte gruba atılan mesaj:

depremzede sağlık çalışanlarının mağduriyeti katlanarak artıyor...

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat