Gündem

Depremzede Olmasına Rağmen Gitmeyi Bir An Olsun Düşünmedi… O Doktor Yüzlerce Hayat Kurtardı

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 11 ilimizi büyük ölçüde etkileyen deprem felaketine Hatay’da kimi sağlık çalışanları görevleri başında, kimileri de evlerinde aileleriyle uykuda yakalandı.

11 ilimizi etkileyen deprem felaketlerinin ardından enkaz altında kalan vatandaşlarımıza kendileri de depremzede olmalarına rağmen müdahalede bulunan Hataylı sağlık çalışanları adeta ölümle yaşam arasında mekik dokudu.

Hatay’da acil tıp uzmanı olarak görev yapan Dr. Cihat YEL, deprem gecesi birçok yakını enkaz altında olmasına rağmen hızla Hatay Devlet Hastanesine gitti. Günlerce uykusuz ve kesintisiz bir şekilde çalışmalarını sürdüren Doktor YEL’in acil servisten bir an olsun ayrılmadığı, depremden ardından yaklaşık 1 ay geçmesine rağmen çadırda depremzedelerin yaralarını sarmak için çalıştığı öğrenildi.

Hatay İl Sağlık Müdürlüğü koordinasyonunda başlatılan sağlık seferberliğinde sağlık hizmetleri sunumunun kesintisiz bir şekilde ihtiyaç sahiplerine ulaşmasında rol oynayan Dr. Cihat YEL, depremin kahramanları arasında yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat