Gündem

Diyarbakır’da Darp Edilip Silah Tehdidine Maruz Kalan Doktor Yaşadıklarını Anlattı

Dicle Üniversitesi Hastanesi acilinde görev yapan acil servis asistanı Dr. Ali Fırat, işlemleri tamamlanan ve sevk edilecek olan çocuk hastanın yakınları tarafından darp edildi. Doktorun boğazını sıkıp yumruklar savuran hasta yakınları, Doktor Ali Fırat Ülgüt’e silah çekti. Doktora doğrultulduğu esnada şarjörü yere düşen silah, hekimin meslektaşları tarafından saldırganın elinden alındı. Olayla ilgili inceleme başlatıldı.

 

“Sakinleşmeyince silahına davrandı”

Dr. Ülgüt, hasta yakını tarafından önce masaya vurarak tehdit edildiğini ve ardından darp edilmesiyle araya girenler olunca silahın çekildiğini söyledi. Ülgüt, “Dün gece saat 22.00 sıralarında tatsız bir olay yaşadık. Çocuk boğazında et parçası kalma şikayetiyle acil servise başvurdu. Gerekli tetkik ve takibi yapıldı. Tedavi aşamasında çocuk gastroenteroloji bölümü olmadığı için başka bir merkeze sevkini uygun gördük.

Çocuk gastroenteroloji bölümü olan hastane ile görüştük. Hasta yakınları neden başka hastaneye gönderildiği gerekçesiyle elini masaya sertçe vurdu. Sakinleştirmeye çalıştık, fayda etmedi. Ondan sonra saldırı gerçekleşti. Araya güvenlik görevlileri ve sağlık çalışanları arkadaşlar girince bu kez silahına davrandı.

Neyse ki engel oldular, daha kötüsünü yaşamadık; bunun için mutluyuz. Bizim hasta için içimiz rahat, gerekeni yaptık. Bu açıdan rahatız, geri kalanı bekleyip göreceğiz. Bu olay ne ilk ne de son olacak. Hasta yakınlarının cezalandırılmaları için ne gerekiyorsa yapılacaktır. Biz kendi açımızdan gerekeni yaptık, hastayla ilgili problemimiz yok. Tamamen hasta yakınlarının sıkıntısı” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu