Gündem

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz’dan Önemli Açıklamalar

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Kahramanmaraş ziyareti kapsamında önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz’a, AK Parti Kahramanmaraş milletvekilleri Vahit Kirişci, Ömer Oruç Bilal Debgici, Mehmet Şahin, Tuba Köksal, AK Parti İl Başkanı Fırat Görgel ve AFAD İl Müdürü Tayfun Temur eşlik etti.

Basın açıklamasında bulunan Yılmaz, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “TOKİ biliyorsunuz 11 ilimizde 133 binden fazla konut inşa etmişti. Depremde iyi bir imtihan verdi TOKİ, bu konutlarda bir can kaybı yaşanmadı, depreme karşı iyi bir testten geçmiş oldular. İnşallah en kısa sürede buradaki yapıları tamamlayıp hak sahiplerine tahsis edeceğiz.”

“Depremin yaralarını saracağız”

“Bunlar imtihan zamanları, afetler hakikaten millet olarak sınandığımız zamanlar, devlet ve millet olarak bu imtihandan da inşallah alnımızın akıyla çıkacağız. Geçmişte birçok afet yaşadık, afetlerin yaralarını hep birlikte sardık Van, Malatya, Elazığ’da, Bingöl’de… Yine yangınlarda, sellerde, Akdeniz Bölgesi’nde, Karadeniz’de bunları gerçekleştirdik. Bu bölgelerimizde de inşallah en kısa sürede depremin yaralarını saracağız.”

“Her türlü çabayı sarf ediyoruz”

“Kahramanmaraş, depremden etkilenen bölgelerimiz, önümüzdeki süreçte Türkiye’nin en güvenli bölgeleri arasında olacak.” diyen Yılmaz, projeler tamamlandıkça bölgenin yaşamaya ve yatırım yapmaya uygun bölgeler olarak öne çıkacağına inandığını belirtti.

Yılmaz, bu süreçte devlet ve hükümet olarak her türlü çabayı sarf ettiklerini, bütçe imkanları, teşvikler ve desteklerle vatandaşların, çalışanların ve iş dünyasının yanında olduklarını belirtti. Asrın felaketine asrın dayanışmasıyla karşılık verdiklerinin altını çizen Yılmaz, “Depremin yaralarını büyük oranda sarmış olarak, daha farklı bir şekilde önümüzdeki bayramları hep birlikte yaşamayı temenni ediyorum.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat