GündemSon Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Zam Açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ABD ziyareti dönüşü gazetecilerin gündeme ilişkin konular hakkındaki sorularını yanıtlarken, yaklaşık 2.5 milyon emeklinin merakla beklediği müjdeyi de verdi. Erdoğan, emekli maaşı düzenlemeleriyle ilgili çalışmaların devam ettiğini söyleyerek; “Refah artışından toplumun tüm kesimleri gibi tabii ki emeklilerimiz de payını alacaktır” ifadelerine yer verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşmiş Milletler’in (BM) 78’nci Genel Kurulu için gittiği ABD dönüşü Türkevi’nde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Emekli maaşları, Orta Vadeli Program, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda yaptığı konuşma, Azerbaycan’ın Karabağ’daki terör operasyonu dahil birçok konu hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Çalışma Bakanlığı tarafından emekli maaşlarıyla ilgili düzenlemelerin yapılacağı haberi geçtiğimiz günlerde belirtildi.

“2024’e inşallah bunun kararlarını vermiş olarak gireriz”

Emekli maaşına ilişkin düzenlemeyle ilgili son bilgileri aktaran Erdoğan, milyonlarca emekliyi ilgilendiren müjdeler verdi. Emekli maaşlarıyla ilgili çalışmaların devam ettiğini ve kısa zaman içinde sonuca bağlanacağını ifade eden Erdoğan, konuya ilişkin şu açıklamalarda bulundu; “Fazla uzamaz. Yani en kısa zamanda. İlgili bakanım zaten çalışmalarını sürdürüyor. Dönüşte zaten bir araya gelip, ‘Ne durumdasın, ne yaptın, ne yapıyorsun?’ kendisinden bunun bilgilerini de alacağız. Ama 2024’e inşallah bunun kararlarını vermiş olarak gireriz. Biz ekonominin kronik problemlerini çözerken işçilerimizin, memurlarımızın yanı sıra emeklilerimizi de enflasyona ezdirmemek için çabalıyoruz. Bu konuda attığımız adımlar mevcut. Emeklilerimizin sıkıntılarını da biliyoruz. Toplumun tüm kesimlerine yönelik adımlar attığımız gibi onların da yaşam koşullarını iyileştirici adımlar atacağız. Uyguladığımız Orta Vadeli Programın başarıya ulaşmasıyla birlikte oluşacak refah artışında toplumun tüm kesimleri gibi tabii ki emeklilerimiz de payını alacaktır. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da emeklilerimizin hak ettikleri refah düzeyine ulaşmaları için gayret göstereceğiz” (Kaynak : TGRT Haber)

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu