Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kamu İşçilerine İlişkin Talimat

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti Genel Merkezinde TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay’ı kabul etti. Görüşmeye TÜRK-İŞ Genel Sekreteri Pevrul Kavlak da katılım sağladı.

Görüşme sonrasında parti genel merkezinden ayrılırken açıklamada bulunan Ergün Atalay, görüşmelerinin ana başlığının 700 bin kamu işçilerini ilgilendiren 2023 yılı toplu iş sözleşmesi olduğunu söyledi.

Buradan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile görüşmeye gideceklerini belirten Atalay, “Bir an evvel, seçimden evvel, 700 bin işçinin kamu sözleşmesinin bitmesini istiyoruz. Toplumun talebi bu, benim, TÜRK-İŞ yönetiminin talebi bu.” dedi.

“Bu konuyu görüşün”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Bakan Bilgin’e “bu konuyu görüşün” dediğini aktaran Atalay, “Yaklaşımı iyi olduğu için Çalışma Bakanına talimat verdi, oraya gidiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Atalay, bir soru üzerine, görüşmede seçimle alakalı bir konunun gündeme gelmediğini kaydetti.

“Asgari ücretle ilgili bir şey gündeme geldi mi?” sorusuna Atalay, “Onla ilgili bir şey konuşmadık. Gündem, geçici işçi, bu hafta çıkar diye tahmin ediyoruz. Kamu sözleşmeleri var. Bir de taşeronun kadro beklentisi var, onları konuştuk.” cevabını verdi. Kaynak: AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat