Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kübra Nur Palut’un Tedavisi İçin Talimat Verdi… #KubraNurPalutIcınTesekkurler

Bursa’da 3 yıl önce doğumdan sonra ‘Kronik atriyal ve bağırsak disritmi’ (CAID) hastalığına yakalanan ve 28 kiloya kadar düşen Acil Tıp Teknisyeni (ATT) Kübra Nur Palut (30), tedavisi için devlet yetkililerinden yardım istedi. Palut tedavisinin yalnızca Belçika’daki Gastroenterolog Prof. Dr. Jan Tack tarafından yapılabileceğinin söylendiğini belirtti. Palut, “3 yaşında bir bebeğim var. Onun için direnmek zorundayım. Ama çok da fazla vaktim kalmadı” dedi.

 

Kübranur Palut, “Devlet yetkililerinden bir an önce tedavimin yapılabileceği en uygun merkeze naklimin gerçekleştirilmesini istiyorum. Kendi imkanlarımızla gidebileceğimiz her yere gittik. Yapabileceğimiz bütün tedavileri denedik ama maalesef bizim gücümüz yetmiyor. Birçok hekime de danıştık. En son Belçika’da tedavisinin olabileceğini söylediler. Tek başımıza gitmeye gücümüz yetmediği için devletimizden yardım bekliyoruz. Cumhurbaşkanımdan bu konuyla birebir alakadar olmasını istiyorum. Çünkü doktorlarında söylediği gibi çok fazla vaktim kalmadı. 3 yaşında bir bebeğim var. Onun için direnmek zorundayım. Sonuna kadar direniyorum ama çokta fazla zamanım kalmadı. Devlet yetkililerinden bir an evvel konuyla alakadar olmalarını istiyorum.” dedi.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan Talimat Verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kübra Nur’un yardım talebini karşılıksız bırakmadı. Erdoğan’ın Kübra Nur Palut için Sağlık Bakanlığına talimat verdiği ve yurt dışı tedavisi için gerekli adımların atılacağı öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat