featured

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Ey hakim nasıl serbest bırakırsın?”

Erdoğan, konuşmasının bir bölümünde, Tokat’ta boşanma aşamasında olduğu eşi Özlem Ağ‘ı 23 yerinden bıçaklayan zanlının durumundan bahsederken, söz konusu şahsın 3 ay tutuklu kaldıktan sonra serbest bırakılmasına tepki gösterdi.

 

İçindekiler

“MEĞERSE 3 AY SONRA SERBEST BIRAKMIŞLAR”

Zanlıyla ilgili Adalet Bakanlığı’ndan bilgi talep ettiğini belirten Erdoğan, “Tokat’taki Özlem kardeşimizin 23 yerden ahlaksız, adi eşi tarafından bıçaklandığını öğrendim. Meğerse adamı 3 aydan sonra serbest bırakmışlar.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, hakimin zanlıyı serbest bırakmasına sert tepki göstererek, şu ifadeleri kullandı:

 

“EY HAKİM! SEN NASIL OLUYOR DA…”

“Hemen aradık, araştırdık. Hamdolsun tekrar bu adi herifi içeri almışlar. Tokat Milletvekilimiz Özlem Hanım bu süreci takip edecek. Cumhurbaşkanı olarak ben de bu sürecin peşindeyim. 2,5 yaşında da bir çocuğu var.

Neden? Çünkü bu millet bize emanettir. Milletimizin bu emanetini ortada bırakmamız mümkün değildir. Düşünün, 23 yerinden bıçaklıyor. Ey hakim! Sen nasıl oluyor da böyle birisini bunu serbest bırakıyorsun. Hakim, böyle bir tasarruf yapıyor.

 

“ONDAN SONRA YARGIYA HAKARET, NE HAKARETİ”

Ondan sonra ‘yargıya hakaret’. Ne hakareti ya, eğer ben bu ülkede Cumhurbaşkanı’ysam, sen de 23 yerinden eşini bıçaklayan böyle bir adamı serbest bırakıyorsan, bununla ilgili söylenmesi gereken neyse bunu ben sana söylerim. Sonuna kadar da takip edeceğiz, daha işimiz bitmedi.

 

“GEREĞİNİ YAPACAĞIZ”

Bakanıma da onu söyledim. Bunu yakın takibe alacaksın ve bu konuyla ilgili beni de süratle bilgilendireceksin. Atılması gereken adımı da süratle atacağız. Bu hakim olabilir, savcı olabilir fark etmez. Biz adaleti mülkün esası olarak gören bir medeniyetin mensuplarıyız. Adalet ortada kalmaz, yerde sürünmez. Onun için de gereğini yapacağız.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Ey hakim nasıl serbest bırakırsın?”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir