Gündem

Çöp Evde Bulunan Çocuğa Bakanlık Koruması

Nilüfer ilçesinde bir çöp evde bulunan C.M.A. ile ilgili olarak Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı açıklamada bulundu. Savcılık kararı ile çocuğun koruma altına alındığı açıklandı.

Çocuğun velayetinin anne Yasemin A’da olduğu, annenin çalışmak için Antalya’ya gittiğinde çocuğa anneannesinin baktığı ifade edildi. Açıklamanın davamında şu bilgiler verildi:”Anneannenin vefatıyla beraber evde birlikte yaşadıkları teyze ile kalan küçükten bir süre sonra haber alamayan anne Yasemin A’nın 2020 yılında kayıp ilanı verdiği bilgisi edinilmiştir. Teyze Kamuran Pınar A’nın ev kirasını ödememesi nedeniyle mahkemece evin tahliyesine karar verilmiş ve hükmün icrası sebebiyle eve girildiğinde çocuk sağlıklı olmayan bir evde bulunulmuştur.”

Çöp Evde Bulunan Çocuğun Son Durumu

“Polis eşliğinde emniyete götürülen küçük çocuk, emniyetteki işlemlerinin ardından Bursa İl Müdürlüğüne teslim edilmiştir. Müdürlüğümüzce çocuğun öz bakımları yapılmış, akabinde genel sağlık tetkikleri için hastaneye götürülmüştür. Hastane sürecinin ardından Bursa’da savcılık kararıyla anneden alınarak Bakanlığımız kurumlarında koruma altına alınmıştır. Teyze Kamuran Pınar A’nın 16 yaşında olan kendi çocuğuna da ulaşılmış ve Bursa’da koruma altına alınmıştır. Kamuran Pınar A. Bursa’da gözaltında tutulmaktadır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu