Gündem

CİMER’e Şikayet Edilen Doktorun Duvara Tablo Niyetine Asılmalık Savunması

Manisa Şehir Hastanesi Kardiyoloji Bölümü’ne giden bir hasta kardiyoloji uzmanı hakkında CİMER’e şikayette bulundu. Şikayete konu olan kardiyoloji uzmanının verdiği cevap ise sosyal medyada viral oldu. Şikayet edilen kardiyoloji uzmanı hastanın haklı olduğunu belirterek çalışma koşullarını anlattı:

“Haftalık mesai saatim 55-60 saati aşmaktadır”

Şikayet edilen doktor verdiği cevapta hastanın “haklı” olduğunu belirterek şunları söyledi: “Hastamızın geldiği gün aynen söylendiği gibi olmuştur. Hastamız şikayetinde haklıdır. Hastanenin en çok hasta yatıran hekimlerinden biriyim. Haftalık mesai saatim 55-60 saati aşmaktadır. Ayrıca 35 ve 72 km. mesafedeki iki farklı ilçeye geçici göreve düzenli olarak gönderilmekteyim, bu durum yatan hastalarımı ihmal etmeme yol açmaktadır.

“Hastane içinde hızlı olmak için elektrikli bisiklet kullanıyorum”

Nöbetlerimde hem koroner anjıografi salonuna hem de 18 yataklı koroner yoğun bakımın tek hekimi olarak çalışmaktayım. Çok sayıda serviste, koroner yoğun bakımda ve diğer yoğun bakımlarda hastalarım yatmaktadır. Hastane içinde hızlı olmak için elektrikli bisiklet kullanmama rağmen sabah ve akşam vizit saatlerinde hastalarımın epikrizlerini, orderlarını, muayenelerini yetiştiremediğim günler olmaktadır, gün içinde bu işleri yapmaktayım. Mesela bugün ( 16.06.2022) poliklinikçi olmama rağmen öğlen arası koroner yoğun bakımda yatan İ. Ö. isimli hastama kalıcı kalp pili taktım.”

“İl Sağlık Müdürlüğümüzden ve Sağlık Bakanlığımızdan ben de şikayetçiyim”

“Başhekimliğe ve İl Sağlık Müdürlüğü’ne MHRS randevularımın 20 dakikada bir hasta olarak yazılmasını istememe rağmen 10 dakikada bir randevu açıldı. Ayrıca sabah ve akşam vizitlerimin vaktini işgal edecek şekilde erken ve geç randevular verildi. Sonuç ve kontrol hastalarımla beraber hasta bakma sürem 5-6 dakikaya indirildi. Bunun sorumlusu olan Başhekimliğimizden, İl Sağlık Müdürlüğümüzden ve Sağlık Bakanlığımızdan ben de şikayetçiyim. Bu yoğunluğumdan dolayı başıma gelecek şiddet, malpraktis durumlarında maddi ve manevi olarak müteselsil sorumlu olduklarını ve dava hakkımın saklı olduğu bildiririm. Sorumlulara gerekli cezanın verilmesini ve çalışma şartlarımın insani seviyede düzenlenmesini arz ederim” dedi.

ci̇mer'e şikayet edilen doktorun duvara tablo niyetine asılmalık savunması

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu