Gündem

CHP’li Ünsal: “İstanbul’da doktorlardan istenen para 1 milyon dolar”

CHP Ankara Milletvekili Servet Ünsal, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Sağlık Bakanlığı tarafından çıkarılan bir yönetmelikle özel hastanelerin, çalıştırdığı doktor sayısının yüzde 15’i kadar misafir doktor çalıştırabileceğini belirtti.

CHP’li Ünsal, “Özel hastaneye 10 doktor alınacaksa 20 başvuru alınıyor. Özel hastaneler açıkça cerrahi branşı olan, muayenehane sahibi doktorlardan rüşvet istiyor. İstanbul’da doktorlardan istenen para 1 milyon dolar. 6 Ocak’ta bu yönetmelik, uygulamaya konulacak. Danıştaya iptali için 200’ün üzerinde dava açılmış durumda. Danıştayın 6 Ocak’tan önce karar vermesi lazım.” diye konuştu.

Ünsal, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin, “Her ne kadar yüksek enflasyon hepimizin canını yakmış olsa da aldığımız önlemler ve kaydedilen olumlu gelişmelerle onun da boynunu geçtiğimiz aydan itibaren aşağıya kırmış durumdayız.” sözlerini de eleştirdi.

CHP’li Ünsal, “Yine gözünden ışıklar saçtı, ‘enflasyonun boynunu kırdık’ dedi. Nebati’ye buradan söylüyorum; enflasyonun değil, vatandaşın boynu kırıldı.” ifadelerini kullandı. (Kaynak: AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu