Gündem

CHP’li Özel’den “Sağlıkta Şiddet” Sorununun Çözümü İçin TBMM’ye Olağanüstü Toplantı Çağrısı

CHP’li Özel, yaptığı yazılı açıklamada, doktor Ekrem Karakaya’nın, Konya’da görev yaptığı hastanede silahlı saldırıya uğrayarak hayatını kaybettiğini anımsattı. Bu saldırının toplumun tüm kesimlerinde infiale neden olduğunu kaydeden Özel, sağlıkta şiddet konusunda ilgili mevzuatta düzenlemelerin bir an önce yapılması için yasama organına çağrılar yapıldığını aktardı.

CHP’nin sağlıkta şiddet konusu üzerinde hassasiyetle durduğunu vurgulayan Özel, bu konuda çok sayıda kanun teklifini TBMM Başkanlığı’na sunarak, bir an önce önlem alınması konusunda girişimlerde bulunduklarını ifade etti.

TBMM Başkanlığı’na bugün Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Hakkında Kanunda değişiklik öngören kanun teklifini de sunduklarını belirten Özel, şunları kaydetti:

Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanlığına, bir an önce toplanarak ‘sağlıkta şiddet’ gündemli kanun tekliflerini birlikte ele alarak görüşmesi çağrısında bulunuyoruz. Bu çağrımızın karşılık bulmaması durumunda, TBMM İçtüzüğü’nün 26’ncı maddesinde yer alan ‘Üyelerinin üçte biri tarafından komisyona teklif edilecek gündem üzerine de komisyonlar, Başkanlarınca toplantıya çağrılır’ hükmü gereği komisyonu yeterli imzayla toplantıya çağıracağımızı kamuoyuna duyuruyoruz.

Bayram sonrası Anayasa’nın 93’üncü ve TBMM İçtüzüğü’nün 7’nci maddesi çerçevesinde yeterli sayıda imzayla Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun yaptığı çağrı çerçevesinde sağlıkta şiddet sorununu çözebilmek amacıyla TBMM’yi olağanüstü toplantıya çağıracağımızı ifade ediyoruz.”

Özel, tüm siyasi parti gruplarının ve grubu olmayan milletvekillerinin bu konuya hassasiyetle yaklaşacağını ve Konya’da yaşanan katliamın benzerinin bir daha yaşanmaması için tüm siyasi partilerle birlikte çalışabileceklerini ümit ettiklerini belirtti.

Son dakika personel sağlık ve gündem haberlerini Sağlık Ağı ile takip edin.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu