Çermik Devlet Hastanesi Müdür Yardımcısı Sendika Temsilcisine Yumruk Attı!

Çermik Devlet Hastanesi Müdür Yardımcısı Sendika Temsilcisine Yumruk Attı!

Diyarbakır Çermik Devlet Hastanesi’ne sendikal faaliyetleri yürütmek amacıyla giden Genç Sağlık Sendikası Diyarbakır temsilcisi ve sendika üyelerinin, hastanenin müdür yardımcısı Ramazan Yıldızhan tarafından yumruklu saldırıya uğradığı iddia edildi.

TCK Madde 118 ile de belirtildiği gibi; “Bir kimseye karşı bir sendikaya üye olmaya veya olmamaya, sendikanın faaliyetlerine katılmaya veya katılmamaya, sendikadan veya sendika yönetimindeki görevinden ayrılmaya zorlamak amacıyla, cebir veya tehdit kullanan kişi, altı aydan iki yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.” kanunu çerçevesinde korunan sendikal hakların kullanılmasını engellemenin cezai yaptırımı olmasına rağmen Genç Sağlık Sendikası temsilcisinin ve üyelerinin hastanede gördüğü muamele sosyal medyada büyük tepki topladı.

“Bizden başkası buraya giremez tehditlerine boyun mu eğeceğiz”

Konuya ilişkin açıklamada bulunan Genç Sağlık Sendikası Genel Başkanı Osman Kaya, “Bugün Diyarbakır/Çermik Devlet Hastanesinde müdür yardımcısı olan Ramazan Yıldızhan il temsilcimiz ve beraberindekilere saldırdı. Bu şahıs hakkında gerekli adli süreci başlatıyoruz. Başka bir sendikanın delegesi olan ve bizden başkası buraya giremez tehditlerine boyun mu eğeceğiz.” dedi.

O anlar anbean kaydedildi:

Çermik Devlet Hastanesi Müdür Yardımcısı Sendika Temsilcisine Yumruk Attı!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir