Gündem

Çam ve Sakura’da Hamile Hemşireyi Darp Davasında Tanık Dinlendi: ‘Kimin vurduğunu görmedim’

Başakşehir Çam ve Sakura Hastanesi’nde 24 yaşındaki hamile hemşire Gülhan D.’nin darp edilmesine ilişkin yargılanan Hüseyin Koçyiğit ve oğlu Rıdvan Koçyiğit davasında tanık dinlendi. Tanık Beytullah Yolcu, “Rıdvan Koçyiğit’in Gülhan Hemşireye yumruk attığını gördüm. Bu sırada hemşire yere düştü. Dilek hemşire ‘Hamile vurmayın’ dedi. Yere düştükten sonra bir iki kişinin vurduğunu gördüm ama kim olduklarını görmedim” dedi.

Küçükçekmece 12. Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmaya Rıdvan Koçyiğit, Hüseyin Koçyiğit ve Aycan Koçyiğit katıldı. Duruşmada taraf avukatları hazır bulundu.

 

‘Kan veren hastayı kim sinirlendirdi’ diyerek bu kişiyi işinden attıracağını söyledi”

Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nde görev yapan Tıbbı sekreter Tanık Beytullah Yolcu, “Sanıkları tanımıyorum. Ben kan alma yerinde nöbet tutuyordum. Gülhan Hemşire hastanın kanını alıyordu. Trombosit işlemi sırasında kan alan hemşirenin işlem bitene kadar başında beklemesi gerekiyor. Olay günü trombosit cihazında sorun olduğu için beklemesi gerekiyordu. Hastalardan biri kalkmak için Gülhan Hemşireden yardım istedi. Gülhan Hemşire başka bir hastayla ilgilendiğini ve böyle bir görevi olmadığını söyledi. Hasta bu şekilde söylenerek odanın dışına çıktı. Odanın dışında bir kadın, ‘Kan veren hastayı kim sinirlendirdi’ diyerek bu kişiyi işinden attıracağını söyledi.

çam ve sakura'da hamile hemşireyi darp davasında tanık dinlendi: 'kimin vurduğunu görmedim'

Bir süre sonra kan veren hasta bayıldı. Müdahale etmeye gittik. Daha sonra doktor Nisa geldi. 5 dakika bekledikten sonra içeri odaya aldık. Şu an huzurda bulunan Aycan’ın elinde poşet vardı. Diğer bayanda da poşet vardı. Aycan Koçyiğit, Gülhan Hemşireye hitaben ‘Adını ver seni işten attıracağım’ dedi. Sanık Aycan elindeki ayranı açarak müştekiye fırlattı. Ben engel olmaya çalıştım. Daha sonrasında Aycan saldırmadı. Diğer kadın şahıs saldırdı. Ancak nasıl saldırdığını görmedim. Sonra Rıdvan Koçyiğit’in Gülhan Hemşireye yumruk attığını gördüm. Bu sırada hemşire yere düştü. Dilek Hemşire ‘Hamile vurmayın’ dedi. Yere düştükten sonra bir iki kişinin vurduğunu gördüm ama kim olduklarını görmedim. Benim bilgin bundan ibarettir” diye konuştu.

Sanık Rıdvan Koçyiğit, “Benim kendi eşimde hamile, bir kadına nasıl tekme atabilirim. Ben tekme, tokat saldırdıysam neden çocuk düşmedi” dedi. Diğer sanıklarda tanığın vermiş olduğu ifadeler reddetti.
Ara kararını açıklayan mahkeme, Gülhan D.’nın hamilelik durumu ile ilgili Adli Tıp Kurumundan rapor beklenmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu