Sendika

Bunu da Gördük… Sendikasına Üye Olunması İçin Sağlık Çalışanlarına 500 TL Teklif Etti!

Sağlık çalışanlarının sendikal özgürlüğünün kısıtladığı ve sendikaların gelişimini engellemek amacıyla getirildiği ifade edilen yüzde 2 sendika barajı geçtiğimiz hafta TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı.

Buna göre, kamu görevlilerinin yüzde 2’sinden daha fazlasını üye kaydetmiş kamu görevlileri sendikalarına üye olan, aylık veya ücretinden üyelik ödentisi kesilen kamu görevlilerine ise ocak, nisan, temmuz ve ekim aylarında aylık veya ücretleriyle birlikte toplu sözleşme ile belirlenecek tutarda toplu sözleşme ikramiyesi ödenecek.

Medyada ve sahada büyük tepkiyle karşılanan düzenlemenin yankıları devam ederken Türk Sağlık-Sen Sinop Saraydüzü Temsilcisi Şükrü Kaya’nın teklifi infial yarattı.

Kendi sendikalarına geçmeleri halinde ilgili sağlık personellerinin banka hesaplarına 500 TL gönderme teklifinde bulunan Kaya, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Saraydüzü Entegre Sağlık merkezinde çalışan TBMM’de komisyondan geçerek yasalaşan %2 üyesi bulunmayan sendikali arkadaşlarıma buradan MÜJDE vermek istiyorum.
Sendikanın 3 ay kestiği ve 4. Ay devletin destek olarak verdiği 720 liranın 220 lirasını 2023 yıl| Ocak ayında alacaklardır.
TÜRK SAGLIK SENDIKASI olarak sağlık çalışanları bizim can dostumuzdur. Aynı çatı altında yasamaktayız. Dün olduğu gibi bugünde yarında beraberiz.26.Aralik-31.Aralik 2022 tarihleri arasında istifa ederek ayni çatı altında beraber olan tüm arkadaşlarımızın mağduriyetlerini gidermek bizim SÖZ’ümüzdür.

15 Ocak 2023 tarihinde mağdur olan arkadaşlarımızın IBN’larina Türk Sağlık Sendikası Sinop Şubesi olarak 500 TL yatırılacaktır. Haydi Saraydüzü BIR olalım, iri olalım, Diri olalım”

yüzde 2 sendika barajı kullanılarak sağlık çalışanlarına para teklif edildi!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat