Gündem

Bu Sese Kulak Verin.. Acil Tıp Teknisyeni Kübranur’un Yardım Çağrısı!

Sağlık Bakanlığı’na yazılan yazıda verilen ifadelere göre;

3 yıldır Kronik Atrial ve Bağırsak Disritmisi hastalığı ile mücadele eden Acil Tıp Teknisyeni Kübranur Köksal‘ın, başta Ankara Hacettepe, Ankara Gazi, Bursa Uludağ, Eskişehir Osmangazi ve Ankara Şehir Hastanelerinde görev yapan alanında uzman doktorlar tarafından kontrolleri yapılmış ancak yapılabilecek bir şey olmadığı belirtilerek tedavisine başlanmadı.

 

28 kilonun altına düşen ve ağız yoluyla beslenemeyen Köksal’ın durumu her geçen gün daha da kötüye gitmekte olduğu öğrenildi. Kübranur Köksal ve ailesinin son muayene olduğu Bursa Uludağ Üniversitesi Gastroenteroloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Macit Gülen ise rapor ve tahliller neticesinde bu hastalığın Türkiye’de tedavisinin olmadığını ve Belçika’da bulunan Katolik Üniversitesi Prof. Dr. Gastroenteroloğ Jan Tack‘ın tedavi edebileceğini tavsiye etti.

 

Sağlık Bakanlığına ilgili müracaat yapılmasına rağmen sonuç alamayan Köksal’ın ailesi, evli ve 3 yaşında çocuğu olan Acil Tıp Teknisyeni Kübranur Köksal için Sağlık Bakanlığına gönderdiği yazıda şu ifadelere yer verdi:

kübranur köksal

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat