Bu İlin Sağlık Müdürü Değişti

Bu İlin Sağlık Müdürü Değişti

Antalya İl Sağlık Müdürü Opr. Dr. İsmail Başıbüyük görevden alındı. Başıbüyük’ün yerine Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Oğuz Karahan’ın ataması gerçekleştirildi.

Sağlık Bakanlığı’nca 9 Ekim 2021 tarihinde Şırnak Sağlık İl Müdürlüğü görevinden Antalya İl Sağlık Müdürlüğü görevine atanan Op. Dr. İsmail Başıbüyük, sürpriz bir şekilde görevden alındı. Antalya İl Sağlık Müdürü olarak yaklaşık 1 yıl 7 ay görev yapan Opr. Dr. İsmail Başıbüyük’ün yerine ise geçen yıl temmuz ayından itibaren Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi olarak görev yapan Doç. Dr. Oğuz Karahan getirildi.

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümünde öğretim üyeliği ve başkanlık görevleri yapan Doç. Dr. Oğuz Karahan, geçen yıl temmuz ayında rektörlükçe muvafakatnamesinin imzalanması ve Sağlık Bakanlığı’nın onayıyla Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi başhekimi olarak görevlendirilmişti. Yaklaşık 10 aylık başhekimlik görevinin ardından atama kararı nedeniyle sabah saatlerinde personelle vedalaşan Doç. Dr. Karahan, Antalya İl Sağlık Müdürlüğü’ndeki yeni görevine başladı. (Kaynak: DHA)

Bu İlin Sağlık Müdürü Değişti

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir