Gündem

Hayat Kurtaran Tesadüf… Boğulan Adamı O Sırada Plajda Olan 112 Çalışanları Hayata Döndürdü

Hatay’ın Samandağ ilçesi Meydanköy plajında meydana gelen olayda, denize giren 3 kişi boğulma tehlikesi geçirdi. Şans eseri ailesiyle birlikte plajda bulunan 112 acil sağlık personeli Ömer Faruk Yıldıray, Rana Yıldıray ve Cuma Yıldıray durumu fark ederek boğulan 3 kişiye yardıma koştu.

Boğulma tehlikesi yaşayan 3 kişiyi denizden çıkaran 112 çalışanları, yabancı uyruklu Halit Rizayyel ‘in kalbinin durduğunu fark ederek anında müdahale yapmaya başladı. O sırada hastanın başına gelen 112 ekipleri ile koordineli bir şekilde yarım saatlik müdahalenin ardından Halit Rizayyel ‘in kalbini çalıştırarak hastaneye sevk etti.

8 günlük yoğun bakımdaki tedavisinin ardından taburcu edilen Halit Rizayyel, denizde bulunduğu sırada boğulma tehlikesi geçiren bir çocuğun çığlıklarını duyunca onu kurtarmaya çalışırken kendisinin boğulduğunu ifade etti.

O sırada plajda bulunun 112 personeli Ömer Faruk Yıldıray, Rana Yıldıray ve Cuma Yıldıray’ın durumu fark ederek kendisine müdahale ettiğini ve 8 günlük yaşam mücadelesini kazanarak ailesine kavuştuğu için mutlu olduğunu söyledi. Ayrıca Halit Rizayyel 112 çalışan Yıldıray çiftine teşekkür etti.

Olay günü plajda bulunan ve kendi hayatlarını hiçe sayarak denizde boğulma tehlikesi geçiren 3 kişiyi denizden çıkarıp meslektaşları ile birlikte sahilde hastalara müdahale eden Ömer Faruk Yıldıray, Rana Yıldıray ve Cuma Yıldıray ve kendisini hastanen alarak evine getiren polis memuru, Halit Rizayyel’i hastaneden taburcu olduktan sonra evinde ziyaret etti.(Yerel Havadis)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat