Bir Aile Hekiminin İsyanı:

Bir Aile Hekiminin İsyanı: “Maaşım Yüzde 20 Azaldı”

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 11 ilimizi etkileyen deprem felaketinin ardından yüz binlerce vatandaş evleri yıkıldığı için başka illere göç etmek mecburiyetinde kalmıştı.

Deprem etkisinin yüksek olduğu bir aile sağlığı merkezinde görev yapan aile hekimi yaşadığı mağduriyeti anlattı. Aile hekimi, insanların göç etmesinden dolayı aile hekimliği maaşlarında yüksek miktarda kayıplar olacağını belirterek açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Aile hekimliğinde uygulanan nüfusa dayalı maaş hesaplanması; bebek-çocuk izlem, gebe izlem, aşılama, yaşlı nüfus, aile hekimliğine kesin kayıtlı nüfus sayısı ve aylık bakılan poliklinik sayısına dayanıyor.

“İlgililer sorunlar çıkmadan önlem almalılar”

Mevcut durumda bulunduğumuz nüfusun yok denecek kadar azalması sebebiyle alacağımız maaş eskisi gibi olmayacak. İnsanların göç etmesinden dolayı aile hekimliği maaşlarında yüksek miktarda kayıplar olacaktır. Bu konuda ilgililerin sorunlar çıkmadan bu konuda önlem almalarını istiyorum. Şuan 1 aydır gönüllü olarak çalışmama rağmen geçen ay ki maaşının yüzde 20 azaldı. İleriki aylarda böyle düşmeye devam ederse normal bir memur maaşına dönüşecektir. Bu durumda yer değiştirme istifa durumunu bile düşünebilirim.”

Bir Aile Hekiminin İsyanı: “Maaşım Yüzde 20 Azaldı”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir