Personel MaaşlarıMevzuat

Bayram Tatili ve Resmi Tatillerin Nöbet Ücreti 2022

Sağlık Personelleri Kesintisiz olarak en az 6 saat nöbet tutarak nöbet ücreti almaya hak kazanan sağlık personellerinin zamlı nöbet ücretleri gibi ayda maksimum kaç saat nöbet tutabilecekleri de değişkenlik gösteriyor. Aile sağlığı ve toplum merkezi çalışanları ayda maksimum 60 saat nöbet tutabilirken diğer kurumlarda çalışan personeller ayda maksimum 130 saate kadar nöbet tutabiliyor. Sağlık personeli saatlik nöbet ücretine dair bütün detaylar haberimizde…

 

Sağlık çalışanları, dini bayramlarda çalışmaları durumunda saatlik nöbet ücretlerini zamlı alıyorlar. Buna göre 2022 yılında:

 

Uzman Doktor Nöbet Ücreti

 • Dini bayramlarda nöbet tutan bir uzman doktor, normal nöbet ücreti olarak saatlik yaklaşık 43,85 TL, ameliyathane nöbet ücreti olarak saatlik yaklaşık 65,36 TL kazanıyor.

 

Pratisyen Doktor Nöbet Ücreti

 • Dini bayramlarda nöbet tutan bir pratisyen doktor, normal nöbet ücreti olarak saatlik yaklaşık 38,71  TL, ameliyathane nöbet ücreti olarak saatlik yaklaşık 58,44 TL kazanıyor.

 

Diş Doktoru Nöbet Ücreti

 • Dini bayramlarda nöbet tutan bir diş hekimi ya da eczacı, normal nöbet ücreti olarak saatlik yaklaşık 34,53  TL, ameliyathane nöbet ücreti olarak saatlik yaklaşık 51,49  TL kazanıyor.

 

Lise Mezunu Sağlık Personeli

 • Dini bayramlarda nöbet tutan lise mezunu bir sağlık çalışanı, normal nöbet ücreti olarak saatlik yaklaşık 21,35 TL, ameliyathane nöbet ücreti olarak saatlik yaklaşık 31,69 TL kazanıyor.

 

Yüksekokul Mezunu Sağlık Personeli

 • Dini bayramlarda nöbet tutan yüksekokul mezunu bir sağlık çalışanı, normal nöbet ücreti olarak saatlik yaklaşık 25,75 TL, ameliyathane nöbet ücreti olarak saatlik yaklaşık 38,61  TL kazanıyor.

 

Şoför, VHKİ vb. Diğer Personel Nöbet Ücreti

 • Dini bayramlarda nöbet tutan diğer personel (şöfor, VHKİ vb.), normal nöbet ücreti olarak saatlik yaklaşık 15,75 TL, ameliyathane nöbet ücreti olarak saatlik yaklaşık 23,75 TL kazanıyor.

 

bayram tatili ve resmi tatillerin nöbet ücreti 2022

13 Yorum

 1. Bunlarda iyileştirme olması kesinlikle güzel olur çalışanlar için mutlu verici bir haber

 2. Beğendim. Çok başarılı ve güzel bir haber konusu olmuş. Böyle haberlerin devamını bekliyoruz.

 3. sağlıkçılar çok kıymetli hasta bakıcısından doktoruna umarım onlar için en hayırlısı olur

 4. Sağlık personelleri bu zor dönemlerde bence çok yıprandılar herşeyin en iyisini hak ediyorlar

 5. verilen ücretlerin biraz daha arttırılıp emeklerin karşılığı verilse daha güzel olur

 6. Sağlık çalışanlarından Allah razı olsun sabah akşam bizim için çalışıyorlar

 7. Bencede verilmeli fazlasi ile cunku onlar gece gunduz bizim icin cabaliyorlar hak ediyorlar

 8. Saglik calisanlari her zaman her sekilde zorluklarla islerini yerine getirme cabasindaydilar ve bu cabaya her olumsuz sartta devam etmektelernemeklerinin karsiligi odenmez emeginize sağlık

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu