Gündem

Balıklı Rum Hastanesi Sene Sonunda Eski Günlerine Dönecek

Zeytinburnu Kazlıçeşme Mahallesi’nde bulunan Balıklı Rum Hastanesinde 4 Ağustos 2022’de çıkan yangın nedeniyle hastalar hızlıca tahliye edilerek bölgede bulunan diğer sağlık kuruluşlarına götürülmüştü.

Tarihi hastane binası, çıkan yangın nedeniyle ağır hasar alarak kullanılamaz hale gelmişti. Hastanenin ihtiyarhane binasında yürütülen restorasyon ile tadilat işlerinin sene sonuna kadar tamamlanması planlanıyor. Hastalar için gerekli eşyaların hızlıca binaya yerleştirilmesinin ardından binanın kullanıma açılması amaçlanıyor.

Balıklı Rum Hastanesi Vakfı İnşaat Mühendisi Erol Yümlü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın direktifleri sonrası, dönemin İstanbul Valisi olan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ve Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy’un destekleriyle yapıda tadilat çalışmalarına başlandığını söyledi.

Yaklaşık 2000 metrekare volta döşeme, 2350 metrekare çatı, ahşap pencere ve cephe restorasyonunun yüzde 98’lik kısmının tamamlandığı, bina içindeki elektrik ve mekanik tesisat çalışmalarının devam ettiği anlatan Yümlü, İstanbul Valisi Davut Gül’ün çalışmaları yerinde incelediğini kaydetti.

Yümlü, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, İçişleri Bakanı Yerlikaya’ya, Zeytinburnu Belediye Başkanı Arısoy’a ve görevinin başına geçer geçmez kendilerini ziyaret eden Vali Gül’e kötü zamanda yanlarında olduklarından ve desteklerinden dolayı teşekkür etti. Kaynak:AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu