Gündem

Balıkesir Atatürk Şehir Hastanesinde Neler Oluyor? Başhekim’den Hemşirelere Tutanak İddiası

Balıkesir Atatürk Şehir Hastanesinde başhekimin sağlık çalışanlarına görev tanımlarında olmayan işleri verdiği ve yapmayan sağlık çalışanları hakkında tutanak tutturduğu iddia edildi.

Balıkesir Atatürk Şehir Hastanesinde meydana geldiği iddia edilen olayda, acil servise gelen ve yoğun bakıma gönderilen bir hasta için yoğun bakım hekiminin bilgisi olmadığını ve hastayı göndermesi ile yoğun bakım ünitesinde görevli hemşirelerin de yoğun bakıma hasta kabul etme yetkileri olmadığı için ilgili doktora iletilmesi ve hastanın yollanması ile birlikte başhekimin yoğun bakım ünitesi hemşireleri hakkında disiplin soruşturması başlatılması için supervizore talimat verdiği, ancak süpervizorun da hemşirelerin hasta kabul etme gibi bir yetkilerinin olmadığını bu nedenle de tutanak tutmak istemediğini söylediği iddia edildi.

Bunun üzerine başhekimin sağlık bakım hizmetleri müdürüne hemşireler hakkında tutanak tutma talimatı verdiği ve sağlık bakım hizmetleri müdürü tarafından hemşireler hakkında tutanak tutulduğu belirtildi.

Yine aynı başhekimin hastanede görevli bir anestezi teknisyenine de görev tanımı dışında bir iş verdiği ancak teknisyenin kabul etmemesi üzerinde tartışma çıktığı iddia edilenler arasında yer aldı.

Bir Yorum

  1. Hastane geneli böyle, idarecilerde sıkıntı büyük, veri giriş elemanlarına hiçbir iş yaptırmıyorlar onların işinide hemşireler yapıyor. Herşey siyaset üzerinden dönüyor temizlik güvenlik veri girişi elemanları için. Yönetim sadece siyasi tanıdığı olanlara kolaylık sağlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu