Gündem

Bakan Koca’dan Hastane Girişlerine X-RAY Talimatı

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca Sakarya ziyareti sırasında Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri ve asistan doktorlarla sohbeti etti. Bakan Koca’nın konuşmasının ardından toplantı basına kapalı olarak samimi bir ortamda devam etti. Bakan Koca doktor adaylarının ve asistan doktorların tüm sorularını samimi bir şekilde cevapladı.

 

Bir asistan doktor “ 10 bin lira maaş alıyorum. Sizce bu maaşla evlene bilir miyim?” diye sordu. Bakan Koca net bir şekilde “ Hayır evlenemezsin” dedi. 6’ıncı sınıf öğrencilerine verilen 1100 lira aylığı kendisinin de az bulduğunu belirten Bakan Koca bu aylığı arttıracaklarını ve diş hekimliği fakültelerindeki 5’inci sınıf öğrencilerine de benzer bir uygulama yapılacağını bildirdi.

 

HASTANE GİRİŞLERİNE X-RAY

Tıpta Uzmanlık Sınavı’nda daha fazla öğrencinin sınavı kazanabilmesi için çan eğrisi sistemine geçileceğini ifade eden Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, tıp fakültelerine daha fazla araştırma görevlisi alımı için de yeni kadrolar alıcağını ifade eddi. Dr. Fahrettin Koca, sağlıkta şiddetin sonlandırılması için neler yapılacağı şeklindeki bir soru üzerine de bakanlık bürokratlarına herkesin huzurunda talimat vererek hastane girişlerine X-ray cihazı yerleştirilmesini istedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat